Ранні ознаки інфаркту: не ігноруйте їх

24,2 т.
Ранні ознаки інфаркту: не ігноруйте їх

Перш ніж серцю знадобиться серйозна медична допомога, серце завжди посилає сигнали та попередження. Добре серце – запорука здорового життя. Отже, слід знати про фактори ризику та попереджувальні ознаки серцевого захворювання, щоб своєчасне медичне втручання могло полегшити зростаюче ускладнення.

Загальна проблема з проблемами серця полягає в тому, що люди не розпізнають попередження, поки не стало надто пізно. Про те, як їх побачити та вчасно запобігти серцевому нападу, розповідає лікар Віктор Литвиненко.

Хвороби серця - одна з головних причин смерті на планеті. Щороку вони забирають близько 18 мільйонів життів. У звіті Всесвітньої організації з охорони здоров’я йдеться, що понад чотири з п'яти смертей від серцево-судинних захворювань (ССЗ) пов'язані з інфарктами та інсультами, і одна третина цих смертей відбувається серед людей віком до 70 років.

Відео дня
Що спричиняє хвороби серця

Є кілька причин, через які люди страждають від хвороб, спричинених порушеннями роботи кровоносних судин. У той час як неправильне харчування, відсутність фізичної активності, куріння та алкоголізм є основними причинами цього, то підвищений кров'яний тиск, рівень цукру та ліпідів у крові, а також надмірна вага та ожиріння є потенційними факторами ризику.

Ось загальні ознаки проблем із серцем, які в жодному разі не можна ігнорувати:

Дискомфорт у грудях

Якщо ви той, хто відчуває це регулярно, але ігнорує це, припускаючи, що це гази чи печія, ви помиляєтеся. Декілька хвилин дискомфорту в грудях, на який часто не звертають уваги, насправді є поганою ознакою для здоров'я серця.

Є кілька способів відчути цей дискомфорт. Іноді вам здається, що щось важке, як великий валун, сидить у тебе на грудях, а іноді – щось ущипнуло тебе там усередині.

Якими б не були неприємні відчуття, якщо вони вас турбують або зберігаються досить довго або виникають часто, зверніться за допомогою до лікаря.

Біль, що віддає в руки

Це типова ознака серцевого нападу. Якщо ні з того, ні з цього сильний біль іррадіює вниз по тілу з лівого боку, то велика ймовірність того, що це не звичайний біль, а серцевий напад.

Не ігноруйте цю ознаку та негайно зверніться за медичною допомогою.

Почуття запаморочення

Як часто ми ігноруємо цей знак, говорячи, що це просто виснаження! Ну, це не коли справа доходить до серця.

Хоча низка причин може призвести до того, що ви втратите рівновагу або на якийсь час відчуєте запаморочення, не можна виключати можливість проблем із серцем.

Біль у щелепі

Це ще одна важлива ознака хвороби серцевого м'яза, про яку мало хто знає, а якщо знають, то пов'язують його з проблемами зубів.

Біль у щелепі або іноді в області горла при серцевому нападі виникає в основному через тиск, який передається на ці ділянки від серця.

Хропіння

Хропіння вважається нормальним явищем. Але коли він стає голосніше, ви повинні знати, що це може бути апное уві сні, коли людина задихається під час сну.

При цьому потенційно смертельному розладі сну у людини відбувається періодичне зупинення дихання, після чого дихання знову самостійно відновлюється.

Отже, якщо ви помічаєте у себе подібні загальні ознаки проблем із серцем, у жодному разі не ігноруйте їх і терміново зверніться до лікаря.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки