Учені вперше надрукували живе серце на 3D-принтері. Реальне відео

15,9 т.
Учені вперше надрукували живе серце на 3D-принтері. Реальне відео

Дослідницька група з Тель-Авівського університету на чолі з професором Талем Двиром зробила глобальний прорив у медицині, зумівши надрукувати на 3D-принтері живе пульсуюче людське серце.

Матеріалом для створення "біо-мотора" виступили жирові клітини пацієнта, які потім були перетворені в стовбурові клітини серцево-судинного м'язу і змішані з колоректальною тканиною, передає 9tv.co.il.

Надруковане серце, розповідають вчені, за своїми розмірами можна порівняти з кролячим — усього близько 2,5 см.

Учені вперше надрукували живе серце на 3D-принтері
Відео дня

У цілому було надруковано 10 сердець. У найближчі місяці фахівці будуть перевіряти функціональність органів на тваринах.

У разі якщо експеримент завершиться успіхом, це стане справжнім порятунком для людства, адже пацієнтам більше не доведеться чекати пересадки органів і приймати дорогі препарати, щоб запобігти їх відторгненню.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Великобританії медики госпіталю Моррісон за допомогою 3D-принтера врятували пацієнта, у якого була ракова пухлина.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки