В Україні провели унікальну трансплантацію серця: пацієнт чекав більше року

В Україні провели унікальну трансплантацію серця: пацієнт чекав більше року

В Інституті серця Міністерства охорони здоров'я України в Києві провели унікальну операцію з трансплантації серця.

Як повідомляє ТСН, пацієнт перебував в очікуванні понад рік. Донором став 20-річний хлопець. Серце вшили і приєднали до нього всі судини, а потім почали відкривати кровотік. Штучно запускати найважливіший людський орган не довелося, оскільки в операції використовували серце молодої людини. Слідом за цим спеціальне обладнання почало поступово підвищувати температуру організму пацієнта.

"Хірурги бояться щось прогнозувати, але вже можна сказати, що серце вшили, і воно працює, операція пройшла успішно", – йдеться в телесюжеті.

Відео дня

Хлопець, який став донором для операції, розбився на мотоциклі – медикам не вдалося врятувати його життя, а батьки загиблого дали дозвіл на вилучення органів – серця, печінки і двох нирок. У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги вперше за 13 років провели забір органів.

Реципієнтом серця став 62-річний киянин, нирки і печінку хлопця відправили в Інститут Шалімова, де оберуть їхніх реципієнтів.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Львові кардіохірурги провели унікальну операцію на серці 65-річної пацієнтки. Вони зробили аутотрансплантацію серця з пластикою лівого передсердя, і заміною мітрального і аортального клапанів.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки