Вчені знайшли в деревах ідеальні ліки від хвороб серця

22,1 т.
Вчені знайшли в деревах ідеальні ліки від хвороб серця

Російські вчені з'ясували, що в стовбурах модрин міститься речовина, яка може запобігти розвитку хвороб серця і судин.

Висновки і результати відповідних дослідів на щурах були представлені в European Journal of Pharmacology, передає "РИА Новости".

"Активність ферменту АПФ (ангіотензинперетворюючий фермент - ред.) і пов'язаний із ним процес формування агресивних молекул в аорті щурів збільшується після впливу іонізуючої радіації в дозах, що застосовуються при радіотерапії пухлин", - розповів Юрій Користов із Інституту теоретичної та експериментальної біофізики РАН у Пущино.

Відео дня

Вчені з'ясували, як флавоноїди різних класів впливають на цей процес.

Флавоноїди - група різних сигнальних молекул та інших з'єднань, які відіграють важливу роль у житті рослин. Згідно з дослідженнями, багато хто з них мають потужні антиоксидантні, антиалергенні і навіть протиракові властивості.

Наприклад, у жінок, які п'ють багато чаю, помітно знижується ймовірність розвитку раку яєчників та інших статевих органів - так діють флавоноїди з чайного листа. Їхні аналоги з плодів какао помітно знижують вірогідність розвитку недоумства в старечому віці.

Як відзначають Користов і його колеги, флавоноїди також знижують вірогідність розвитку інфаркту, артеріосклерозу та інших хвороб серця і судин. При цьому механізм їх дії на серцево-судинну систему залишався загадкою для вчених. Вони спробували з'ясувати, які флавоноїди захищатимуть серце найкраще.

Російські біофізики знайшли відповідь на це питання, спостерігаючи за тим, що відбувалося в клітинах судин щурів, які пережили опромінення великими дозами радіації. Таке випромінювання, як пояснюють вчені, змушує організм виробляти велику кількість молекул АПФ, які відповідають за регуляцію тиску в судинах.

Цей білок з'єднується з "заготовками" ангіотензину - гормону, який викликає звуження судини. Він розщеплює їх, переводячи у бойовий стан шляхом "кусання" частини молекули. Це призводить не тільки до звуження судин, а й породжує масу оксидантів, які ушкоджують стінки судин і ДНК їхніх клітин.

Вчені припустили, що флавоноїди не тільки нейтралізують дію оксидантів, а й блокують роботу самих молекул АПФ, не дозволяючи їм виробляти ангіотензин та інші речовини. Вони спостерігали, як флавоноїди з семи різних груп цих речовин, що мають різну будову, взаємодіють з ферментом.

Ці досліди допомогли вченим знайти найбільш ефективну для серця речовину - дигідрокверцетин. Вона належить до сильних рослинних антиоксидантів і в великих кількостях міститься в стовбурах сибірських і далекосхідних модрин.

Вчені сподіваються, що дигідрокверцетин почнуть застосовувати в медичній практиці і він замінить низку синтетичних препаратів, які сьогодні застосовуються для придушення активності АПФ. У флавоноїдів, за словами біофізиків, менше побічних ефектів і вони не такі токсичні для організму, як синтетичні ліки.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше був знайдений продукт для запобігання серцевого нападу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки