Як "завести" серце після серцевого нападу: результати досліджень

13,3 т.
Як 'завести' серце після серцевого нападу: результати досліджень

Вчені з Італії змогли відновити рубець від серцевого нападу, надихнувшись здатністю саламандр і риб відновлювати свої втрачені органи.

Про це повідомляє La Repubblica.

Поки експерименти проводяться тільки на гризунах і свинях, у останніх серце майже ідентично людському.

В результаті серцевого нападу гине від 1 до 4 мільярдів серцевих клітин, що становить приблизно одну п'яту від загальної кількості.

Аналізуючи різні види тварин, вчені виявили невеликий генетичний фрагмент, який змушує клітини серця ділитися. Цим ремонтуючим фрагментом є молекула microRna-199, яка присутня у багатьох видах тварин, пояснює Мауро Джаккі, координатор публікації в Nature. Молекула microRna-199 була вставлена в серці свиней за допомогою вірусу, щоб доставити її всередину клітин.

Відео дня
Даніо - риби, що мають здатність відновлювати серце після пошкодження

Раніше вчені вважали, що застосування стовбурових клітин буде ефективним в регенерації серцевого м'яза, однак, виявилося, що в серці немає стовбурових клітин.

Використання мікро-РНК відкриває нові можливості у відновленні повноцінної роботи серця, оскільки мішенню для microRna-199 є вже дорослі і добре спеціалізовані клітини.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки