З легким серцем: названо 5 простих вправ, які допоможуть запобігти інфаркту

27,6 т.
З легким серцем: названо 5 простих вправ, які допоможуть запобігти інфаркту

Спорт займає далеко не останнє місце в питаннях здоров'я серця.

"Під час виконання фізичних вправ підвищується скорочувальна здатність серцевого м'яза і поліпшується кровообіг, - говорить кардіолог Вікторія Форосенко. – Завдяки цьому серце стає витривалішими, а судини – міцніше і еластичніше, що зменшує ризики кардіологічних захворювань, наприклад, інфаркту міокарда".

MedOboz разом з фітнес-тренером Юлією Кудлюк склали комплекс з п'яти простих вправ на кожен день, які допоможуть відновити та продовжити молодість серця.

Відео дня
Тренування для здорового серця

Важливий момент!

Перш, ніж приступати до тренування, запам'ятайте кілька важливих правил.

По-перше, виконувати вправи не можна натщесерце і відразу після їжі. Приступайте до них через 1,5-2 години після прийому їжі.

По-друге, зупиняйте тренування відразу ж, якщо відчуєте нездужання – запаморочення, задишка, дискомфорт в області серця.

Вправа 1: віджимання на колінах

Ляжте животом вниз, упріться долонями в підлогу на рівні плечей, лікті зігнуті, ноги впираються в підлогу колінами. Плавно виконуйте віджимання, випрямляючи руки. На підйомі робіть видих ротом, вимовляючи при цьому звук "хааааа".

Перший раз зробіть 5-7 повторень, далі кожен день додавайте ще по одному. Коли звикнете до цього варіанту вправи, можете ускладнити його, перенісши акцент з колін на пальці ніг.

Вправа 2: розкрийте груди

Встаньте прямо, ноги разом або злегка розведені до ширини плечей (так, щоб вам було комфортно тримати рівновагу). Закрийте очі і плавно розведіть руки в сторони і злегка назад. Затримайтеся так на хвилину. Дихайте рівно і глибоко. Потім плавно поверніться у вихідне положення, постійте рівно близько 15-30 секунд і повторіть все ще раз.

Це проста вправа допомагає розкрити діафрагму і покращує дихання, ніж посилює кровообіг і насичує кров великою кількістю кисню, необхідного клітинам серця.

Вправа 3: струс

Станьте прямо, ноги на ширині плечей або трохи вже, пальці злегка повернені всередину, коліна не напружені і трохи зігнуті, тіло – розслаблене. Злегка відірвіть п'яти від підлоги (максимум на сантиметр) і раз в секунду робіть рух тілом вниз, нібіто струшуєте з себе щось, так 30 секунд поспіль. Потім 30 секунд відпочивайте і повторіть все ще два рази.

Така вправа допомагає поліпшити кровообіг і розробити серцеві клапани.

Вправа 4: млин

Початкове положення – таке ж, як і при струсі. Повільно синхронно обертайте руками, наче крилами млина. Через 10 секунд почніть трохи нарощувати темп. Виконуйте вправу 30 секунд, потім хвилину відпочиньте і повторіть ще один-два рази.

"Млин" допомагає натренувати м'язи грудного відділу хребта, що безпосередньо впливає на стан серця.

Вправа 5: воїн

Встаньте прямо, на вдиху зробіть широкий випад лівою ногою вперед, перенісши на неї центр ваги тіла. Одночасно підніміть руки вперед і вгору. На видиху – підставте праву ногу, опустіть руки і випрямтеся. Виконайте те ж саме на другу сторону. Зробіть по 7 повторень.

OBOZREVATEL раніше розповідав, по яким прихованим симптомам можна запідозрити розвиток серцевих захворювань.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки