"Ви коли-небудь бачили, як б'ється серце?" Ексклюзивний репортаж з операційної в Києві

'Ви коли-небудь бачили, як б'ється серце?' Ексклюзивний репортаж з операційної в Києві

Ми багато писали про серцево-судинні захворювання і кардіохірургію. Тепер же журналісту MedOboz вдалося ще й побувати на одній з операцій на серці в Інституті серцево-судинної хірургії ім. Амосова.

Дорога в операційну для медпрацівників

Готували журналіста до входу в операційну за всією суворістю правил: змінне взуття і стерильний одяг, шапочка, маска, бахіли, дезінфекція.

"Ви коли-небудь бачили, як б'ється серце? У вас є така можливість. До того ж це серце розгорнуте у зворотний бік", - говорить головний лікар, кардіохірург Сергій Сіромаха, запрошуючи журналіста ближче до операційного столу.

Головний лікар Інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова, кардіохірург, кандидат медичних наук Сергій Сіромаха

"Це називається корригированною транспозицією магістральних судин", - пояснив лікар.

Як виявилося, нас запросили на проведення унікальної операції, яка за міжнародною класифікацією рівнів складності відноситься до однієї з найскладніших.

Операційна команда сконцентрована на пацієнті

"Пацієнтка, з якою ми зараз працюємо, трохи старше 50 років. У неї вроджена вада серця. Її серце розгорнуте і шлуночки серця розгорнуті, скажімо, не туди, куди потрібно. І тому один з клапанів, який знаходиться не на своєму місці, зносився завчасно. Цей клапан треба або міняти, або спробувати зробити пластику", - розповів Сіхомаха.

Операційна команда сконцентрована на пацієнті

Крім цього, за словами хірурга, у жінки є порушення серцевих ритмів. "Ви бачите, як тремтить вушко передсердя? Тому зараз проводиться комбінована операція: усунення пороку клапана плюс усунення порушення ритмів", - додав лікар.

"Таких випадків взагалі дуже мало. Приблизно один-два рази на рік ми оперуємо таких пацієнтів. Це рідкісна операція", - підсумував доктор.

Робота кипить
Руки хірурга "чаклують" над серцем пацієнтки
Операція йде повним ходом
Стан пацієнтки контролюється цими апаратами - всі необхідні дані - на екрані
Операційна команда сконцентрована на пацієнті
Серце, як на долоні
Тим часом в операційній інша команда лікарів проводила ще одну операцію
Необхідні медикаменти під рукою
Все стерильно
Ось так виглядає відкрита грудна клітка
Процес операції виводиться в онлайн режимі на екран

Раніше OBOZREVATEL поспілкувався з кардіохірургом Борисом Тодуровим і з'ясував, чому все більше дітей народжуються з вадами серця, як впливають на здоров'я новомодні замінники сигарет і чому не варто приймати серцеві "панацеї".

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки