Через 5-7 років буде "бум" захворювань: Ляшко розповів, якими наслідками загрожує українцям війна

Через 5-7 років буде 'бум' захворювань: Ляшко розповів, якими наслідками загрожує українцям війна

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, якими наслідками загрожує українцям війна проти Росії. За його словами, за 5-7 років у нашій країні буде "бум" захворювань.

Про це Ляшко розповів в інтерв'ю "Телеграфу". Він зазначив, що війна має як прямий вплив на здоров'я людей, так і опосередкований.

"І зараз на перші місця виходитимуть саме опосередковані втрати. Це летальні випадки, які виникатимуть через те, що в зоні бойових дій, на тимчасово окупованих територіях, люди не матимуть доступу до медичних послуг, лікарських засобів, води", – пояснив міністр.

Він додав, що там, де йдуть бойові дії, наприклад, у Сєвєродонецьку, швидка допомога точно не курсуватиме містом. І люди, які там залишилися, і отримали інфаркт або інсульт, наражаються на небезпеку через те, що несвоєчасно отримують допомогу. У Херсонській, Запорізькій областях спостерігається відсутність лікарських засобів.

Відео дня

Крім того, відсутність води призведе до появи групи кишкових інфекцій. У тому числі й холери.

"Це те, про що і попереджала ВООЗ. Після війни завжди були масштабні спалахи інфекційних захворювань. Іноді це відбувається і під час війни", – зазначив Ляшко.

Він також наголосив, що саме тому українська влада постійно говорить західним партнерам, що потрібно збільшувати тиск на Росію, щоб вона залишила територію нашої країни. Тому що це зокрема призводить до гуманітарної катастрофи.

"У попередні ковідні роки не було раннього скринінгу онкологічних хвороб, серцево-судинних захворювань. Така сама ситуація і під час війни. Це призведе до того, що через 5-7 років у нас буде ще й "бум" онкологічних, певних інфекційних та серцево-судинних захворювань. А це і туберкульоз, і вірусний гепатит", – уточнив міністр.

Як повідомляв OBOZREVATEL раніше, у Маріуполі фіксуються випадки захворювання на холеру через складну ситуацію з питною водою та загальною гуманітарною катастрофою в місті. У прикордонних російських містах готують інфекційні відділення.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel. Не ведіться на фейки!

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки