МоваЯзык

/ Онкологія

Врятує від раку і поліпшить зір: розкрита несподівана користь популярної рослини

Петрушка – зелень, яка містить дуже корисні і потрібні мінерали для нашого організму.

Споживаючи цю просту зелень, ви отримаєте вітаміни і антиоксиданти, а також знизите ризик розвитку раку і втрати зору. Про це повідомляє Anywell.

Вітамін К, який міститься в петрушці, необхідний для кісток і згортання крові, вітаміни А і С мають антиоксидантні властивості, а білки, жири і волокна просто потрібні нашому організму.

30 грамів свіжої рубаної петрушки це:

  • 11 калорій,

  • 2 грами вуглеводів,

  • 1 грам білка,

  • менше 1 грама жиру,

  • 1 грам клітковини,

  • 108% добової норми вітаміну A,

  • 53% добової норми вітаміну C,

  • 547% добової норми вітаміну K,

  • 11% добової норми фолату,

  • 4% добової норми калію.

Петрушка містить антиоксиданти

Антиоксиданти – це з'єднання, які запобігають ушкодженню клітин від вільних радикалів. Наш організм потребує здорового балансу антиоксидантів і вільних радикалів для підтримки здоров'я.

Петрушка містить такі антиоксиданти: флавоноїди, каротиноїди і вітамін C. За словами експертів, раціон, багатий на флавоноїди, може знизити ризики виникнення багатьох захворювань, зокрема раку товстої кишки, діабету другого типу і хвороб серця.

Петрушка підтримує здоров'я кісток

Кістки людини потребують певних вітамінів і мінералів, щоб залишатися здоровими. Петрушка багата на вітамін K – необхідна поживна речовина для здоров'я кісток. 30 грамів петрушки забезпечують більш, ніж в 5 разів більше добової норми вітаміну K.

Петрушка може запобігати розвитку раку

Петрушка містить рослинні сполуки, які можуть надавати протиракову дію.

Окислювальний стрес – це дисбаланс рівнів антиоксидантів і вільних радикалів, що пов'язаний з розвитком деяких хронічних захворювань і раку. Петрушка багата флавоноїдами, антиоксидантами і вітаміном С, які знижують окислювальний стрес в організмі і можуть знизити ризики розвитку деяких видів раку.

Корисна для зору

Лютеїн, бета-каротин і зеаксантин – три каротиноїда, якими багата петрушка і які допомагають захистити зір. Каротиноїди – це пігмент в рослинах, який має потужну антиоксидантну активність. Лютеїн і зеаксентін можуть запобігати віковій дегенерації жовтої плями.

Петрушка необхідна для серця

Цінність петрушки в тому, що вона є джерелом фолієвої кислоти. У 30 грамах міститься 11% добової норми. Масштабне дослідження за участю більше 58 000 чоловік показало, що споживання фолієвої кислоти пов'язано з 38% зниженням ризику серцево-судинних захворювань.

Екстракт петрушки містить антибактеріальні властивості

Петрушка може попередити зростання бактерій в їжі. Бактерії, які містяться в петрушці, можуть попередити зростання поганих бактерій, а саме – лістерії і сальмонели, які провокують харчові отруєння.

Також екстракт петрушки має антибактеріальну активність проти грибкових і дріжджових інфекцій, цвілі і поширених інфекційних інфекцій типу стафілокока.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше з'ясувалася користь популярного напою. Він покращує роботу мозку.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

Тема
1
Коментарі
3
0
Смішно
21
Цікаво
1
Сумно
1
Треш

Блоги медицини

Новини медицини