COVID-19 провокує захворювання, які можуть з'явитися через 5-10 років, – лікар

9,3 т.
  • Коронавірус може не тільки загострити наявні захворювання, але і спровокувати нові

  • Вони можуть проявитися навіть через кілька років

  • COVID-19 виснажує організм і збільшує ризики

COVID-19 провокує захворювання, які можуть з'явитися через 5-10 років, – лікар

Коронавірус запускає в організм людини системне запалення, виснажує його й може спровокувати проблему, яка проявиться згодом.

Про це в інтерв'ю OBOZREVATEL розповів головний лікар медичного центру "Біокурс" Тарас Жиравецький. За його словами, COVID-19 також може загострити інші хвороби. До прикладу, початкова ниркова недостатність може перейти в гіршу стадію.

"Загалом коронавірус запускає системне запалення, виснажує організм і дає збій, який вискакує згодом. У кого була початкова ниркова недостатність – вона перейде в гіршу, хто мав проблеми з печінкою – вони погіршаться, з гіпертонією – збільшиться ризик інсульту. Коронавірус збільшує ризики всього", – розповів Жиравецький.

Відео дня
COVID-19 провокує захворювання, які можуть з'явитися через 5-10 років, – лікар

За його словами, коронавірус може спровокувати проблему, яка може проявитися лише через 5-10 років.

"В одного пацієнта, 50 років, коронавірус створив коронарит (запалення стінок вінцевих артерій серця. – Ред). Зробили стентування одної артерії і замінили клапан. Хоча він сам лікар, веде здоровий спосіб життя й досить добре харчується", – розповів лікар.

Повну версію інтерв'ю можна подивитися за посиланням.

Як повідомляв OBOZREVATEL, американські учені з'ясували, що коронавірус SARS-CoV-2 змінює заражені людські клітини, вимикаючи системи захисту й синтез білків. Це сприяє розвитку важких симптомів у хворих на COVID-19

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки