Лікування псоріазу у дітей: результати метааналізу

Лікування псоріазу у дітей: результати метааналізу

На Всесвітньому конгресі дитячої дерматології (WCPD) 2021 був представлений результат метааналізу і систематичного огляду застосування біологічних препаратів у дітей зі псоріазом. Згідно з отриманими даними, лікування за допомогою цих засобів дозволяє досягти 75% поліпшення показника площі псоріазу та індексу тяжкості (PASI 75) через 12 або 16 тижнів у порівнянні з плацебо або метотрексатом.

За словами одного з авторів дослідження, дерматолога, старшого викладача клінічної практики Сіднейського університету в Сіднеї, доктора Дешана Себаратнама, біопрепарати безпечні та ефективні при лікуванні псоріазу середнього та тяжкого ступеня у дітей. В ході проведення подвійних сліпих рандомізованих контрольованих випробувань п'яти біопрепаратів статистично значущої різниці в побічних ефектах при первинному спостереженні не було.

Відео дня

Згідно з даними ВООЗ, поширеність псоріазу у світі становить приблизно 2%, у двох з трьох хворих патологія протікає легко, і хронічне запалення охоплює до 3% шкірного покриву.

Подробиці аналізу

В аналіз були включені п'ять досліджень педіатричних пацієнтів віком до 18 років (середній вік 13,2 року), які отримували лікування наступними препаратами:

  • Адалімумаб (не схвалений FDA для дітей): селективний імунодепресант, рекомбінантне моноклональне антитіло, пептидна послідовність якого ідентична lgG1 людини.

  • Етанерцепт (дозволений з 4 років): інгібітор ФНО, що отримується з культури клітин, в ДНК яких була вбудована ділянка з відповідними генами, запрограмованими на виробництво химерного білка.

  • Іксекізумаб (дозволений з 6 років): моноклональне антитіло, інгібітор IL-17.

  • Секукінумаб (дозволений з 6 років): моноклональне антитіло, інгібітор IL-17.

  • Устекінумаб (дозволений з 6 років): моноклональне антитіло, інгібітор IL-17 м IL-23.

Дослідники проаналізували п'ять випробувань, в яких брали участь 376 пацієнтів, які отримували біологічний препарат; чотири випробування з 317 учасниками, які отримували плацебо або метотрексат; і одне випробування з адалімумабом. Випробування проводилися в період 2008-2020 р.

Пацієнти, що пройшли лікування біологічним препаратом, з більшою ймовірністю досягли PASI 75. У дослідженнях 270 з 376 пацієнтів, які отримували біопрепарати, і 54 з 317 пацієнтів, які отримували плацебо або метотрексат, досягли PASI 75.

Ті, хто лікувався біопрепаратом, також мали значно більш високу ймовірність досягнення PASI 90. У дослідженнях 191 з 376 пацієнтів і 22 з 317 пацієнтів, які отримували плацебо або метотрексат, досягли PASI 90.

Дослідники також проаналізували чотири випробування всіх препаратів, крім устекінумабу, і виявили, що біологічна терапія збільшує ймовірність досягнення 100% кліренсу. У цих випробуваннях 234 пацієнти отримували біологічний препарат; 82 з них досягли PASI 100, в порівнянні з 2 зі 175, які отримували плацебо або метотрексат.

Дерматолог з Нью-Джерсі Каран Лал, доктор медичних наук, голова вебсайту Товариства дитячої дерматології та комітету з соціальних мереж, високо оцінив огляд в інтерв'ю і сказав, що результати зображають його власні клінічні спостереження.

Лал повідомив, що в ході практики не бачив будь-яких серйозних побічних ефектів при використанні біопрепаратів для дітей – на відміну від інших методів лікування, таких як метотрексат і апреміласт. Однак він зазначив, що поки даних щодо довгострокових ризиків – злоякісних новоутворень, розвитку інших хвороб, немає. Для дітей з невиліковним псоріазом Лал запропонував використовувати фототерапію, місцеві препарати або біопрепарати.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки