Передається через іграшки та одяг: лікарі попередили про небезпечну хворобу
Лікарі попереджають про небезпечну шкірну хворобу, яку легко можна підхопити через одяг та іграшки.
Як повідомляє Gazeta.ua, батьки 6-річної пацієнтки не хотіли визнавати, що дитина захворіла на коросту.
"Вперше хвороба проявилася в сім місяців. від тоді лікарі призначали препарати проти атопічного дерматиту. Нічого не допомагало. Заможні батьки образилися на мій діагноз - короста. Мовляв, дитина з елітної школи не може її мати. Більшість думають, що це хвороба людей за межею бідності. Однак на коросту може захворіти будь-хто", - розповідає Марина Анфілова, дерматовенеролог із Києва.
Батьки пішли до інших лікарів. Через півроку повернулися, щоб спробувати лікування від корости. Виявилося, дівчинка заразилася вдома від няні, яка принесла хвороба від свого онука.
"Короста проявляється на тілі прищами, які висипають попарно. Їхня особливість - сильний свербіж у вечірній і нічний час. Саме тоді кліщ, що викликає захворювання, починає під шкірою рити ходи", - говорить лікар.
Хвороба швидше прогресує у дітей, тому що вони не контролюють свербіння. Можуть так розчесати висипання, приєднається ще й інфекція.
"Буває такий різновид хвороби - короста охайних людей. У них є свербіж і лише кілька прищів на тілі. Тільки по нічному свербінню можна запідозрити коросту", - пояснює медик.
Людина заражається від іншої людини, коли є контакт тіло-тіло, а також через одяг, інфікований кліщем, або м'які іграшки.
"Завжди раджу не одягати чужі речі на голе тіло. Навіть нові, які до вас хтось міряв", - попереджає вона.
Короста проявляється дрібними прищами або бульбашками, які дуже сверблять. Бувають на боках, на животі, на статевих органах. Якщо не лікувати, хвороба може перейти на все тіло. Приєднується бактеріальна або вірусна інфекція.
"У дорослих, на відміну від дітей, ніколи не уражаються підошви, долоні і обличчя. У дітей значно тонше і чутливіші шкіра. Неускладнену коросту вдається вилікувати за тиждень, а ускладнену - в кілька разів довше. Є пацієнти, які лікуються за шість-вісім місяців. Кліщ настільки міцно засів", - додає вона.
Препарати призначає лікар. Це протискабіозні засоби, що вбивають кліща - сірчана мазь або бензилбензоат. Якщо до корости приєдналася інфекція, її лікують антивірусними препаратами або антибіотиками.
Гаряча вода і пар вбивають кліща. Тому одяг потрібно прати при температурі 90 градусів Цельсія і прасувати гарячою праскою після прання.
Як раніше повідомляв "МедОбоз", мало хто знає про те, що крім широковідомих невиліковних захворювань, таких як рак або розсіяний склероз, існують і такі, які є не менш небезпечними і вбивають також, поступово позбавляючи пацієнта якісного життя.