Як COVID-19 впливає на шкіру

Як COVID-19 впливає на шкіру

Стан шкіри може бути симптомом коронавірусу

Вплив вірусу SARs-CoV-2, або COVID-19, як його прийнято називати в пресі, не обмежується лише дихальною системою, і може позначитися на загальному стані здоров'я.

Крім різних респіраторних симптомів, він може вражати різні частини тіла, зокрема найбільший орган в організмі — шкіру. Тим не менш, хоча важливо визначити, чи є ваш біль у горлі звичайною застудою, грипом або COVID-19, не менш важливо зрозуміти джерело вашої шкірної інфекції або висипки, повідомляє ETimes.

Відео дня

На відміну від більшості захворювань, новий тип коронавірусу вкрай непередбачуваний. Хоча лихоманка, біль у горлі, втома або нежить є одними з класичних симптомів COVID-19, малоймовірно, що шкірний висип викличе будь-які побоювання щодо вірусу. Однак у минулому і навіть зараз вчені та дерматологи вважають, що COVID-19 може впливати на шкіру, викликаючи різні нездорові порушення шкірного покриву.

Слід враховувати, що коронавірус проникає у клітини за допомогою рецепторів білка ACE2, виявленого на поверхні багатьох типів клітин по всьому тілу та на поверхні ендотеліальних клітин. Ці клітини складають більшу частину шкірних кровоносних судин, які пов'язані зі шкірними запальними процесами. При цьому вчені вважають, що вірус SARs-CoV-2 може інфікувати ендотеліальні клітини людини, спричиняючи запалення шкіри та окисний стрес, що надалі може призвести до проблем зі шкірою.

Ковидна шкіра, або ковидна висипка - одне з найбільш поширених шкірних захворювань, що спостерігаються у людей з COVID-19.

Національна служба охорони здоров'я Британії (NHS) визначає ковидний висип як "легкі припухлості на пальцях рук і ніг, які можуть бути фіолетовими у людей зі світлою шкірою або трохи темнішими/коричневими/чорними у людей із темнішою шкірою".

За даними агентства охорони здоров'я, висипання зазвичай з'являється через деякий час після початку інфекції і може тривати більше 12 тижнів.

Симптоми, на які слід звернути увагу

Ковидна шкіра може призвести до знебарвлення та набряку пальців рук і ніг, тому вона також відома як "ковидні пальці". За даними NHS, вони можуть бути фіолетовими у людей зі світлою шкірою або трохи темнішими у людей з темнішою шкірою.

У багатьох це може нагадувати обмороження, стан, який зазвичай виникає в холодні місяці. Як тільки вірусна інфекція усунена, уражена ділянка повільно гоїться, і шкіра починає лущитися сама по собі.

Інші типи висипки, які можуть сигналізувати про зараження COVID-19

Національна служба охорони здоров'я Великобританії також виявляє інші типи шкірних захворювань, які можуть бути спричинені смертельним вірусом.

Це, зокрема, свербляча широко поширена висипка з крихітними горбками і пухирями, схожа на пітницю. Цей вид висипу, також відомий як кропив'янка, з'являється раптово протягом декількох годин і може пройти сам по собі, призводячи до появи червоних шишок. Згідно з агентством охорони здоров'я, "це може виникнути на ранній стадії інфекції COVID-19, але може продовжуватися протягом декількох місяців після цього".

Також може з'явитися інша шкірна проблема, яка називається рожевим лишаєм, яка включає висип на тулубі, згідно з повідомленнями NHS.

Це починається з однієї великої червоної плями, за якою через кілька днів з'являється безліч невеликих червоних/темних плям на тулубі, які зазвичай не надто сверблять. На темнішій шкірі плями можуть бути темнішими, коричневими або чорними. Зникають самостійно, за кілька місяців, не вимагають специфічного лікування.

"Якщо виникають проблеми зі станом шкіри, то можуть допомогти зволожуючі засоби та стероїдні креми для місцевого застосування", - йдеться у повідомленні агентства охорони здоров'я Британії.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки