Деякі люди не заражаються COVID-19 під час контакту з хворими: вчені розповіли про феномен

Деякі люди не заражаються COVID-19 під час контакту з хворими: вчені розповіли про феномен

Вчені всього світу вивчають феномен, який полягає у тому, що медичні працівники та інші особи регулярно мають контакти з хворими на коронавірус, але самі ще не заразилися. З'являється все більше свідчень того, що деякі люди від природи є стійкими до COVID.

З невідомих причин вважається, що ці люди несприйнятливі до коронавірусу, і вони залишаються такими, навіть коли він мутує. Це явище зараз є предметом інтенсивних досліджень у всьому світі, пише Dailymail.

Експерти сподіваються, що, вивчаючи цих щасливчиків, вони зможуть знайти підказки, які допоможуть створити вакцину, яка назавжди стримає COVID.

В Америці та Бразилії дослідники вивчають потенційні генетичні варіації, які можуть зробити деяких людей несприйнятливими до інфекції. А в Університетському коледжі Лондона (UCL) вчені вивчають зразки крові сотень медичних працівників, які запобігли зараженню вірусом.

Відео дня

Одним із таких співробітників є Ліза Стоквелл, 34-річна медсестра із Сомерсету, яка працювала у відділенні невідкладної допомоги та більшу частину 2020 року у відділенні "гарячої" приймальні, де вперше проходили обстеження пацієнтів, інфікованих COVID.

До кінця минулого року вона підписала контракт із медсестринським агентством, яке розподіляло її денні зміни майже виключно у палатах для хворих на коронавірус. Колеги, які працювали поруч із нею, у різні моменти пандемії "падали як мухи".

Але вона каже: "У мене все було непогано, і мій тест на антитіла, який я здала наприкінці 2020 року, до того як мені зробили щеплення, був негативним".

Вчені UCL досліджували кров медичних працівників, котрі, ймовірно, були захищені від COVID. Дослідження підтвердили, що вони не мають антитіл проти COVID, а це означає, що малоймовірно, що вони коли-небудь були інфіковані.

Проте вчені виявили інші клітини імунної системи, які називають Т-клітинами, схожі на ті, що виявлені в імунній системі людей, які одужали від коронавірусу.

Подібно до антитіл, Т-клітини створюються імунною системою для відображення загарбників. Але коли антитіла не дають вірусним клітинам проникати в організм, Т-клітини атакують і знищують їх.

Тепер відомо, що антитіла COVID можуть почати слабшати впродовж декількох місяців, як після зараження, так і після вакцинації. Однак, на думку експертів, Т-клітини залишаються в системі довше і знищують вірус до того, як у нього з'явиться шанс заразити здорові клітини або завдати шкоди.

Вчені припускають, що Т-клітини могли з'явитися у медпрацівників раніше. Це могло статися через те, що вони працювали з хворими пацієнтами або зіткнулися з іншими менш руйнівними типами коронавірусу.

Звичайно, є ймовірність, що медичні працівники підхопили COVID, але не виявили жодних симптомів – на початку пандемії до половини випадків вважалися безсимптомними.

Але команда UCL провела подальші тести ще на сотнях зразків крові, зібраних ще в 2011 році, задовго до того, як вибухнула пандемія, і виявила, що приблизно один з 20 також має антитіла, які можуть знищити COVID-19.

Вчені намагалися створити вакцину, що містить ці стабільні внутрішні білки. Одна із них проходить випробування біотехнологічною фірмою Emergex з Оксфордширу.

Працівники компанії винайшли шкірний патч, що прилипає до плеча. Крихітні мікроголки в пластирі безболісно протикають шкіру, дозволяючи фрагментам низки вірусних білків проникати в кровотік і викликати вивільнення Т-клітин проти коронавірусу.

Випробування, спочатку за участю 26 добровольців, мають розпочатися у Швейцарії, а перші результати будуть отримані до червня.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені встановили, що зараження штамом Омікрон призводить до меншої кількості госпіталізацій. Смертність від цього також нижче, ніж з інших. Зазначені дані дослідники назвали добрими новинами, які дають надію на завершення пандемії.

Команда OBOZREVATEL звертається із закликом до українців: вакцинуйтеся - це реальний спосіб зберегти своє життя і здоров’я. На тлі наближення потужної хвилі штаму Омікрон, який зараз лютує в країнах Європи, варто серйозно подумати про здоров’я своє і своїх родин - зробити щеплення від коронавірусу, а ті, хто пройшов повний курс – отримати бустерну дозу проти COVID-19. Ситуація з захворюваністю в європейських країнах показала, що щеплені проти коронавірусу легше переносять новий штам: вакцинація дійсно працює! Захистіть себе і свої родини, щоб Україна змогла витримати натиск хвороби, сплеск якої вчені і медики прогнозують вже зовсім скоро!

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки