Гине урожай: популярний у всьому світі фрукт вбиває грибок

11,2 т.
Гине урожай: популярний у всьому світі фрукт вбиває грибок

Голландські вчені з Університету Вагенінген заявили, що плантації бананів по всьому світу може знищити грибкова інфекція. Грибок під назвою Fusarium oxysporum f.sp. cubense, або панамська хвороба, вже знищила посіви на Тайвані, в Індонезії та Малайзії.

За словами фахівців, поширення інфекції на Латинську Америку, де виробляється більшість експортованих бананів, - лише питання часу, - пише "Моя планета".

Вчені з'ясували, що витоки хвороби знаходяться в Південно-Східній Азії. Клон панамської хвороби під назвою TR4 являє собою істотну загрозу для бананів сорту кавендіш, які складають більше 47% усіх посівних площ і є найпопулярнішими на ринку.

TR4 був виявлений в Індонезії, потім інфекція поширилася на Тайвань, Китай та інші країни регіону. Крім того, грибок уже був помічений у Пакистані, Лівані, Йорданії, Омані, Мозамбіку та Квінсленді.

Відео дня

Захворювання призводить до в'янення рослини шляхом ураження її судинної системи, що ускладнює отримання рослиною необхідної кількості рідини з грунту. Із заражених районів значно знизився експорт.

Грибок наразі несприйнятливий до лікування. Очевидно, що він буде поширюватися далі.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що вчені назвали єдиний засіб, який врятує світ від голоду.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки