Як не отруїтися у спеку шашликами, куркою або сосисками: правило трьох вилок

31,1 т.
Як не отруїтися у спеку шашликами, куркою або сосисками: правило трьох вилок

Немає нічого прекраснішого влітку, ніж приготувати і з'їсти щось смачненьке на свіжому повітрі. Але будьте обережні: вас підстерігають небезпечні бактерії та інші збудники хвороб.

Сосиски для барбекю, молочні продукти, куриця із супермаркету - все це може викликати, як мінімум, харчове отруєння і, як максимум, летальний результат.

Видання "The Daily Mail" оприлюднило поради провідних фахівців із безпеки харчових продуктів, як не стати жертвою "вуличної їжі".

Читайте: Дієтологи назвали продукти, без вживання яких людина ніколи не схудне

Барбекю і пікнік

Не робіть недосмажені гамбургери або ковбаски.

Соковитий стейк середнього просмажування підходить для барбекю, але не намагайтеся те ж саме проробити з гамбургером або ковбасами.

"Кращий спосіб перевірити, чи правильно приготоване ваше м'ясо, це скористатися термометром для м'ясних виробів. Температура всередині шматочка м'яса повинна бути, принаймні, 72 градуси. Якщо у вас немає термометра, проколіть м'ясо і переконайтеся, що витікає прозорий сік. Якщо м'ясо для гамбургера рожеве, значить, воно ще не готове", - розповів заслужений професор вірусології в Queen Mary College у Лондоні Джон Оксфорд.

фото usiter.com

Найкоротший шлях до хвороби - використовувати одну й ту ж вилку для оброблення м'яса і для його готування.

Професор Джон Оксфорд порадив: використовуйте одну вилку або ложку, щоб перемішати сире м'ясо на барбекю, іншу - щоб перевертати його під час процесу приготування і, нарешті, третю вилку - щоб перекласти приготовану страву з барбекю на підніс".

Посуд може "бути притулком" кишкової палички на цілий місяць.

Брудні барбекюшниці, решітки для гриля і посуд є частими джерелами харчового отруєння.

"Дослідження показали, що кишкова паличка може виживати протягом 28 днів на поверхнях із нержавіючої сталі, наприклад, на кухонному начинні. Тому намагайтемя відчищати їх ретельніше", - розповіла співробітник Королівського товариства охорони здоров'я лікар Ліза Екерлей.

Завжди правильно готуйте курку.

Сальмонела - часта причина харчових отруєнь. Як правило, її можна знайти в домашній птиці, яйцях, необробленому молоці, в м'ясі і воді. Вона може вижити в недовареній куриці. Тому курку, перш ніж помістити у гриль, потрібно запекти в духовці так, щоб сік був світлим (близько 20 хвилин при 180°С).

Читайте: Літні отруєння: названо 7 найнебезпечніших продуктів

Насолоджуйтеся пікніком на стільцях, а не на траві.

Хоч і зелена травичка може виглядати дуже привабливою, але в громадських місцях є серйозна загроза підхопити токсоплазму, яка поширюється через послід тварин, і може викликати токсоплазмоз або кампілобактер. У результаті зараження першими набухають лімфатичні вузли, особливо в горлі або в районі пахв. Якщо ви підхопили другу хворобу, це суроводжуватиметься діареєю, болем і довгостроковими проблеми зі здоров'ям. Тому краще посидіти на стільчику, але залишитися здоровим!

Забудьте про приготовану їжу через дві години.

Продукти харчування, які швидко псуються, не повинні використовуватися після двох годин із моменту їхнього приготування або нарізки.

Використовуйте міні-холодильники.

Продукти, які мають короткий термін придатності, - бутерброди і холодні м'ясні закуски - коли їх ніхто не їсть, повинні зберігатися в прохолодному місці під час пікніка. "Віруси розмножуються дуже швидко при теплих температурах і можуть досягти токсичного рівня в начинці сендвіча", - сказав професор Оксфорд.

Забороняється заморожувати морозиво.

фото proza.ru

"Морозиво, яке повністю розтануло, може бути джерелом бактерій, оскільки воно містить молоко і цукор, які є ідеальною їжею для мікроорганізмів. Якщо ви покладете його назад у морозилку, то віруси будуть знаходитися в неактивному стані і можуть викликати харчове отруєння, коли ви почнете його їсти", - заявив професор Оксфорд. Вчений радить покласти морозиво назад у морозилку, якщо воно трохи підтануло. В іншому випадку - просто викиньте його від гріха подалі.

Будьте акуратні з льодом для напоїв.

"Хоч більшість людей і використовує багаторазові сумки-холодильники, значна частина із них просто розміщує колотий лід або комірки із крижаними кубиками в нижній частині сумки", - сказав професор Оксфорд. Лід в прохолодному місці може бути резервуаром для вірусів, які перейшли від сирого м'яса або інших продуктів, що зберігаються на дні.

Читайте: Забудьте про картоплю з м'ясом: несочетаемостью продукти в організмі перетворюються на отруту

Кухня

Розігрітий рис є розсадою для ботулізму.

sosedyshka.ru

Рис може містити певні види бактерій, зокрема, клостридії ботулізму, які дуже стійкі до нагрівання. "Якщо рис був вирощений у районах, забруднених послідом тварин, то він може бути заражений клостридією ботулізму", - попередив професор Оксфорд. Під дією високої температури клостридії ботулізму можуть перейти в захисну фазу, утворюючи скупчення із жорсткою зовнішньою оболонкою, а це означає, що навіть окріп не зможе його знищити.

Заражений рис може забезпечити вам не тільки розлад шлунку, а й параліч або летальний результат.

Не ставте молоко на дверцята холодильника.

За правилами, молоко варто зберігати в основній частині холодильника. Дверні полички чудово підходять для зберігання яєць, приправ, варення і фруктових соків, оскільки вони мають більш тривалий термін зберігання.

Остерігайтеся упакованої куриці.

Нещодавні дослідження виявили, що три чверті смажених курей у супермаркетах містять безліч вірусів, серед них і кампілобактер. Симптоми зараження включають у себе гостру діарею, нудоту і блювоту, болі в животі і лихоманку.

Крім того, дуже небезпечними є пакети з-під сирих куриць. Якщо викупили м'ясо в супермаркеті, ні в якому разі не кладіть його в пакет з іншими продуктами.

А після обробки курки і якщо вона контактувала з упаковкою, завжди ретельно мийте руки.

Не забувайте міняти губку.

Середня кухонна губка містить десять мільйонів бактерій у квадратному дюймі, що робить її в 200 тис. разів бруднішою, ніж сидіння унітазу. Доктор Екерлей сказала: "Ми знайшли мільярди бактерій на ганчірці, зокрема, і кишкову паличку, яка може викликати серйозні захворювання. Таким чином, використання губки може означати, що, замість миття, ви просто розповсюджуєте бактерії". За словами Оксфорда, щоб вирішити цю проблему, потрібно міняти ганчірку, принаймні, раз на тиждень, і ретельно вимивати її в гарячій мильній воді декілька разів на день.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше було названо топ-7 продуктів, які можуть отруїти організм влітку.