Які продукти містять найбільше вітаміну С

Які продукти містять найбільше вітаміну С

Про користь вітаміну С або аскорбінової кислоти чули всі. В організмі цей вітамін не виробляється, тому повинен надходити з їжею. Якщо його не отримувати в достатній кількості або витрачати більше (наприклад, курці) розвивається гіповітаміноз. А цього допускати не слід, тому що вітамін С важливий для синтезу колагену, бере участь у відновленні шкіри, кісток, суглобів, зв'язок, у процесі згортання крові, потрібний для еластичності і міцності судинної стінки, для імунного захисту. Добова потреба - 70 -100 мг. Її не важко набрати в будь-який час року, треба тільки знати де вітамін С знаходиться в достатній кількості. Цитрусові, ківі, ягоди, перець, квашена капуста – основні джерела вітаміну С.

Пишуть, що велика кількість аскорбінової кислоти в шипшині. І це дійсно так, але в сухому і сушеному вигляді її ніхто не їсть. Можна знайти в продажу сік шипшини, а з сушеної шипшини зварити компот. Тільки майте на увазі, що користі шипшина в компоті принесе вже набагато менше, тому що при термічній обробці концентрація вітаміну зменшується в багато разів.

Ще кажуть, що багато вітаміну С в зелені. Але проблема цього продукту в тому, що вміст вітаміну С вимірюється в сто грамах продукту, а з'їсти таку кількість петрушки не всім під силу.

Відео дня

Це не означає, що не треба пити відвар шипшини або їсти зелень. Просто потрібно розуміти, що це дуже гарне доповнення в наш раціон, але з невеликим вмістом аскорбінової кислоти в тій кількості, яку ми реально з'їдаємо.

Дуже важливо максимально зберегти цей вітамін у продуктах. Вітамін C водорозчинний - нестійке з'єднання, розпадається при тривалому зберіганні. Аскорбінова кислота легко окислюється. Продукти не можна зберігати в металевих ємностях, оскільки аскорбінова кислота вступає в реакцію. Вітамін C також не варто піддавати впливу світла, підвищеної вологості повітря. Сушка, нарізка, тривалий нагрівання продуктів у каструлі з відкритою кришкою, повторний розігрів страв, мідний або залізний кухонний посуд руйнують потужний антиоксидант.

Тому вживайте різноманітні овочі і фрукти у свіжому, замороженому або квашеному вигляді, відповідно до пори року.

Що треба з'їсти, щоб отримати мінімальну добову дозу вітаміну С (70 мг):

1. 100 г капусти, 1 яблуко, 30 г чорної смородини, 1 помідор містять разом норму віт С;

2. 40 г болгарського перцю;

3. 30 г чорної смородини;

4. 100 г цвітної капусти (на пару);

5. 100 г апельсин.

Які продукти містять найбільше вітаміну С

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки