"Гемоглобіну не допоможе?" Дієтологиня вказала на небезпеку граната

'Гемоглобіну не допоможе?' Дієтологиня вказала на небезпеку граната

Думка про те, що гранат містить багато заліза і тому його часто рекомендують вживати як продукт для підвищення гемоглобіну, – не зовсім відповідає дійсності.

Адже насправді заліза у сто грамах цього популярного фрукта небагато – приблизно 8%. На цей факт вказала відома дієтологиня Світлана Фус у своєму Telegram-каналі.

Водночас вона зазначила, що гранат справді має у своєму складі корисні вітаміни і мінерали, які беруть участь у процесі кровотворення.

Читайте: Підвищують імунітет: названо найкорисніші продукти листопада

''Гемоглобіну не допоможе?'' Дієтологиня вказала на небезпеку граната
Відео дня

Це, зокрема, мідь – майже 16%, кобальт – 21% і вітамін В6 – приблизно 25%.

Також гранат містить вітамін С, хоча його кількості не так уже й багато – до 6%. Крім цих компонентів, у ньому містяться біофлаваноїди й органічні кислоти, які теж важливі для утворення червоних кров'яних тілець. Вони покращують якість наших судин і капілярів.

Є у фрукті й фітоестрогени, що робить його цінним для харчування жінок у період гормональної перебудови.

"Гранат справді дуже корисний. Рекомендую його активно включати в раціон, особливо зимової пори", – порадила Фус.

Винятки ж є для тих, хто має проблеми з підвищеною кислотністю шлунку, а також страждає загостренням захворювань шлунково-кишкового тракту.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Волинській області однорічний хлопчик подавився зернятками граната. Дитину з асфіксією доставили до реанімаційного відділення Володимир-Волинського ТМО і підключили до апарату штучного дихання, проте врятувати малюка не вдалося. Нещасний випадок трапився 19 жовтня.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки