Може викликати навіть рак: Супрун дала поради, як правильно готувати шашлик

121,1 т.
Може викликати навіть рак: Супрун дала поради, як правильно готувати шашлик

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, що їсти багато м'яса, особливо червоного, шкідливо.

На своїй сторінці в Facebook вона дала поради, як готувати шашлик з меншою шкодою.

Перед приготуванням Супрун запропонувала почистити гриль або мангал, таким чином кіптява від попередніх шашликів, в якій містяться канцерогени, піде в смітник, а не на стіл.

Може викликати навіть рак: Супрун дала поради, як правильно готувати шашлик
Відео дня

Читайте: Учені знайшли несподівану користь від червоного м'яса

Також вона дала ще кілька рекомендацій:

  • Вибирайте нежирне м'ясо для гриля, і зрізайте той жир, який можна зрізати. Справа не тільки в калоріях. Коли жир капає на вугілля і реагує, утворюються поліциклічні ароматичні вуглеводи. Чим їх більше, тим більше ризик раку підшлункової залози, прямої кишки і молочної залози.

  • Маринуйте м'ясо з пряними травами і спеціями. Розмарин, орегано, чорний перець і чилі містять антиоксиданти, які перешкоджають утворенню канцерогенних сполук при нагріванні. Використовуйте для маринаду томатний або лимонний сік, розведений яблучний оцет або соєвий соус, але не майонез. Масла не варто використовувати - їх нагрівання призводить до утворення шкідливих альдегідів і транс-жирів.

  • Завертайте м'ясо, рибу, кебаби в фольгу. Так жир буде менше капати на дрова, а блюдо буде вбирати менше кіптяви.

  • Додавайте овочі. Їх має бути стільки ж, скільки і м'яса, а краще - більше. Перець, помідори, баклажани, кабачки, кукурудза і порей будуть хорошим гарніром. М'яса багато їсти не варто - порція повинна бути не більше, ніж середина долоні, інакше буде важко перетравлювати.

  • Скоротіть час приготування. Ні, їсти сире м'ясо не потрібно. Але можна зробити дві речі: порізати м'ясо на досить дрібні шматочки, щоб воно швидко присмажився і приготувати заздалегідь в мікрохвильовці чи духовці. На пікніку залишиться лише знову нагріти.

  • Готуйте на різній температурі. Цього просто досягти, але спробуйте смажити на невисокій температурі, щоб їжа не темніла і не підгорала, а потім додайте жару. Так ви досягнете бажаної скоринки. Але далеко і шкідливо процес не зайде, бо часу не вистачить.

  • Пийте воду, тільки воду. Так, сапераві добре доповнює баранину, але насправді ви відчуваєте спрагу, і п'єте так багато через зневоднення. А безпечної дози алкоголю не існує. Крім того, алкоголь підвищить ризик травматизму і після його вживання не можна сісти за кермо. А вода допоможе вам переварити їжу і ніяк не зашкодить.

  • Дбайте про гігієну. Мийте руки з милом, і тримайте сире м'ясо окремо від інших продуктів. Не залишайте продукти на завтра без холодильника. Накривайте миті овочі, щоб на них не сідали мухи. Те, що впало, їсти вже не можна.

  • Візьміть змінний одяг. Смажити шашлики топлес - погана традиція. По-перше, не варто перебувати без одягу під сонячними променями - це збільшує ризик опіків, раку шкіри і призводить до фотостаріння. По-друге, поліциклічні ароматичні вуглеводи потрапляють в шкіру і збільшують ризик розвитку пухлин.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені виявили в м'ясі поліфторалкільние речовини, які пов'язані з раком нирок, ускладненнями при вагітності і високим рівнем холестерину в крові.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки