Названа головна небезпека грибів

18,0 т.
Названа головна небезпека грибів

Гриби багаті білком, в них немає жирів, але міститься вітамінів, корисних макро- і мікроелементів. Тому гриби часто прирівнюють до м'яса.

Разом з тим фахівці не вважають гриби дієтичним продуктом і не рекомендують навіть абсолютно здоровим людям включати їх в постійний раціон, передає РІА Новини. Зокрема, міцелій, підземна частина гриба, займає сотні квадратних метрів і вбирає як корисні, так і шкідливі речовини.

Гриби протипоказані страждаючим захворюваннями шлунково-кишкового тракту, а здоровим рекомендується обмежувати вживання грибів, не більше 50-100 грамів в день. Так, поживна цінність грибів нівелюється властивостями грибний клітковини - хітину. У природі ця речовина надає жорсткість клітинній оболонці грибів і панцирів комах, але вона практично не перетравлюється людиною.

Відео дня

Потрапляючи в організм, така клітковина перевантажує шлунково-кишковий тракт, особливо слизову шлунка і підшлункову залозу. Переїдання грибів загрожує кишкової непрохідності.

Крім того, в грибах містяться важкі метали (кадмій, ртуть, свинець, мідь, марганець та ін.), Які дуже небезпечних для здоров'я людини. Як правило, рівень вмісту важких металів в плодових тілах грибів в кілька разів вище, ніж в грунті, на якій вони ростуть.

Тому з грибами потрібно бути максимально обережним.

Також читайте на MEDOBOZ про першу допомогу при отруєнні грибами.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки