Названо популярний продукт, який спричинює рак

Названо популярний продукт, який спричинює рак

Всі продукти, які ми регулярно вживаємо в їжу, мають вплив на стан здоров'я, при чому не завжди позитивний. Так, багатьма улюблене червоне м'ясо здатне провокувати розвиток злоякісних онкологічних процесів, тобто викликати рак.

"М'ясо треба їсти обов'язково: це джерело білка і необхідних організму амінокислот, які забезпечують повноцінну роботу всіх органів і систем. Однак і з ним потрібно бути обережніше: вживати в розумних кількостях, віддавати перевагу більш легким сортам, піддавати "здоровій" обробці, а також "розбавляти" правильними продуктами", – розповіла MedOboz терапевтиня Наталя Гордієнко.

Популярний продукт виявився підступним
Відео дня

Як відомо, м'ясо, особливо важкі його сорти – червоні, є висококислотним продуктом. Тобто, його регулярне вживання призводить до підвищення рівня pH в організмі, а кислотна середу ідеальна для розвитку різних запальних процесів, бактерій і онкоклітин.

"Щоб запобігти підвищенню рівня кислот, пов'язаному з вживанням м'ясних продуктів, раціон повинен бути багатим ще й на лужні продукти, такі як фрукти, овочі (в тому числі і коренеплоди), зелень, молоко, а також необроблені крупи", – зазначає лікарка, нагадавши одне з правил здорового харчування, згідно з яким порція повинна складатися з однієї частини м'яса, однієї частини круп і двох частин фруктів-овочів.

Але кислотність – не єдина небезпека, яка може причаїтися в продуктах з м'яса.

Так, в м'ясних консервах, а також всіляких копченині, ковбасах і напівфабрикатах є ще й додаткова загроза у вигляді барвників, агресивних консервантів і підсилювачів смаку. Вони також здатні приводити до порушень в організмі (наприклад, викликати запалення на слизовій, порушувати процеси обміну речовин і т.д.), які так само можуть привести до початку необоротних злоякісних змін.

Крім того, в сирому м'ясі можуть залишатися частинки препаратів, якими підгодовують тварин на фермах (щоб ті швидше росли і максимально набирали м'язову масу". Проникаючи в людський організм, вони здатні впливати на роботу органів і систем, приводячи до негативних наслідків, наприклад, розвитку алергії і т.д. Тому будь-яке м'ясо потрібно піддавати ретельній термообробці – в результаті впливу високих температур і вологи більшість шкідливих компонентів випаровуються або втрачають свої властивості.

Раніше OBOZREVATEL розповідав, як захистити себе від пташиного грипу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки