Заборона на продаж чіпсів дітям: у МОЗ зробили заяву

Заборона на продаж чіпсів дітям: у МОЗ зробили заяву

Озвучену у Верховній Раді ініціативу щодо заборони продажу снеків дітям віком до 16 років буде дуже важко реалізувати на практиці.

Таку думку висловив у ефірі ObozTV експерт МОЗ з гігієни харчування Олег Швець. За його словами, існують і більш перевірені методи боротьби за здоров'я молоді.

"Взагалі-то незрозуміло, як це виглядатиме. Це просто слова, зараз ніякого проекту немає, наскільки мені відомо. Це по-перше. По-друге, треба запроваджувати речі, які принаймні випробувані за кордоном. Тоді можна якось розраховувати, який буде ефект від цього", — заявив експерт.

Відео дня

Швець нагадав, що під визначення "снеки" потрапляє готовий перекус, який продається вже упакованим.

"В принципі, вони можуть бути різними — не тільки шкідливими, але і досить корисними. Якщо там багато солі і цукру, то це погано. Якщо ні — нормально. Ці два інгредієнти є найнебезпечнішими, а також трансжири", — пояснив він.

Представник МОЗ вважає, що законопроект про обмеження продажу снеків "нереально написати і тим більше прийняти, щоб він пройшов усі узгодження". За його словами, контролювати заборону надто важко.

"З іншого боку, треба працювати над ефективнішими речами — наприклад, законопроект про заборону реклами снеків і маркетингу, спрямованого на дітей", — зазначив експерт.

Швець зазначив, що ефективним заходом також могло б стати введення додаткового податку на газовані напої та чіпси: "У Латвії такий закон діє вже 17 років. Це дуже ефективний шлях. У Латвії протягом двох років істотно знизилося споживання солодких газованих напоїв і були отримані додаткові кошти, щоб займатися запобіганням ожирінню та його наслідкам".

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше нардеп від БПП Петро Юрчишин пообіцяв розробити і внести до Верховної Ради законопроект про заборону продажу снеків дітям віком до 16 років.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки