Отруєння рибою у Львові: лікар прояснив ситуацію

Отруєння рибою у Львові: лікар прояснив ситуацію

Зовні неякісна риба практично нічим не відрізняється від якісної; щоб звести до мінімуму ризик отруєння цим продуктом, слід купувати його в організованих місцях; рибні страви рекомендується готувати вдома зі свіжих напівфабрикатів.

Про це "Обозревателю" розповівпрезидент Асоціації дієтологів України Олег Швець.

Коментуючи випадок масового отруєння копченою рибою у Львові і відповідаючи на запитання, чи можна за зовнішніми ознаками визначити, що продукт зіпсований, він зауважив: "Буває по-різному. Якщо продукт зовсім неякісний, то іноді це можна визначити за виглядом і запахом. Але в більшості випадків цього визначити не можна - для цього потрібні спеціальні дослідження".

Відео дня

Читайте: Масові отруєння: в Україні дітей годують фальсифікатом

Щоб уникнути отруєння, лікар порекомендував, по-перше, купувати рибу "в організованих місцях, бажано в магазинах" і, по-друге, по можливості готувати рибні страви вдома.

Швець також зауважив, що рибу гарячого копчення, якою отруїлися у Львові, не можна назвати здоровим продуктом. Оскільки людський організм потребує риби, він порадив віддавати перевагу приготуванню рибних страв в домашніх умовах, в тому числі використовуючи заморожені напівфабрикати. "Краще купити рибу і приготувати самому - тоді це буде здоровий продукт. Ви ж не будете її вдома коптити. Навіть якщо ви її посмажите, це буде набагато більш здоровий продукт, ніж такий", - підкреслив медик.

"Обозреватель" запитав, скільки часу потрібно для лікування від гострої кишкової інфекції. "Це залежить від того, про яку людину ми говоримо, а також від того, які бактерії та інші мікроорганізми там присутні. Але це небезпечно для всіх, особливо для дітей", - пояснив він.

Читайте: Отруєння алкоголем в Харкові: з'явилися дані про винуватців смерті 48 чоловік

Як писав "Обозреватель", у Львові десятки людей потрапили до лікарні через харчове отруєння, спровоковане копченою рибою. Серед постраждалих - п'ятеро дітей, наймолодшій дитині - три роки. Пізніше стало відомо, що кількість постраждалих перевищила півсотні.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки