Печія та нудота: названа небезпека переїдання мандаринів

Печія та нудота: названа небезпека переїдання мандаринів

Мандарин – головний учасник зимової фруктової тарілки, що припав до душі багатьом.

І цей смаколик дуже корисний, якщо з ним не перестаратися. Гастроентерологиня Наталя Гордієнко розповіла MedOboz, чим може обернутися надлишок мандаринів.

Корисні мандарини можуть бути небезпечними

Мандарини можна їсти не більш ніж 4-6 штук на день дорослим, і до двох – дітям. Насамперед тому, що цей фрукт – джерело великої кількості вітаміну С, який у високій концентрації може спровокувати алергічні реакції.

Відео дня

Крім того, через кислоти, що їх містить цей плід, ним не можна ласувати натщесерце. Інакше речовина, що обпікає слизову оболонку травного тракту, спровокує печію. До речі, з цієї ж причини мандарини не варто вживати особам із хронічними захворюваннями ШКТ, як-от гастрит, виразка тощо – щоб не спровокувати загострення недуги.

"Не варто міксувати цитрусові, зокрема, і мандарини, з солодощами, особливо, з шоколадом. Такий "коктейль" створює надмірне навантаження на підшлункову залозу, від чого може з'явитися нудота, блювання і підвищитися температура. Тож робіть між вживанням цих продуктів проміжок тривалістю щонайменше годину", – рекомендує лікарка.

Раніше OBOZREVATEL розповідав, чим корисна хурма.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки