Судини, як у 65-річних: учені показали руйнівну дію цукру

26,9 т.
Судини, як у 65-річних: учені показали руйнівну дію цукру

Вчені з відділу харчування, фізичних вправ і спорту в Копенгагенському університеті зробили заяву щодо цукру, яка протвережує.

Як повідомляє ChPost.dk, під час експерименту 12 здорових чоловіків споживали 225 грамів цукру щодня, після чого дослідники протестували кровообіг у ногах учасників.

Результати вимірювання рівня кровопостачання показали, що через два тижні дослідження в кінцівку стало надходити на 17 відсотків менше крові. Фахівці вважають, що подібним чином починає страждати серце та мозок, і з часом ситуація погіршується.

Відео дня

"Ми можемо бачити, що зловживання цукром або дуже часте його споживання значно впливає на наші кровоносні судини", - сказав професор Лассе Гліман, автор дослідження.

Ситуація може бути ще більш серйозною, якщо білі ласощі мають такий же вплив на судини в інших частинах тіла.

"У дослідженні ми проаналізували кровоносні судини в нозі, але є також дуже важливі судини навколо серця та мозку", - додав Гліман.

"Якщо вони порушені так само, то вкрай тривожно бачити, що одне тільки споживання цукру може впливати на здатність кровоносних судин ефективно розподіляти кров", - каже лікар.

У дослідженні підкреслено той факт, що важливо стежити за тим, що ми їмо та п'ємо.

"Половина літра газованих напоїв час від часу не заподіє вам ніякої шкоди, поки ви їсте здорову й різноманітну їжу", - сказала Ілва Хеллстен, співавтор дослідження.

"Однак, якщо ви піддали своє тіло такому сталому та масовому споживанню цукру, яке ми використовували в наших дослідженнях, усього за 14 днів ваш кровообіг буде відповідати віку старше 65 років", - говорить вона.

Утім, кровообіг повернувся до норми дуже швидко, коли учасники експерименту припинили вживати цукор. Для цього знадобилося всього 2 тижні.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", не варто переживати через те, у який час доби потрібно їсти вуглеводи. Головне, не перевантажувати ними будь-який прийом їжі, як вранці, так і ввечері.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки