Сухоїдіння у Великий піст: лікарка назвала суворі протипоказання

Сухоїдіння у Великий піст: лікарка назвала суворі протипоказання

Сухоїдіння під час Великого посту – повна відмова від термічно обробленої їжі – категорично протипоказано людям із застоєм жовчі та схильністю до жовчнокам'яної хвороби.

Про це попередила в ефірі ObozTV лікарка-дієтолог Анна Мельничук. Тим, хто хоче практикувати суворий піст, вона порекомендувала попередньо пройти обстеження.

"Якщо на УЗД в черевній порожнині спостерігається застій жовчі, або вже є камені, то сухоїдіння реально протипоказано. Для скорочення жовчного міхура потрібна жирова фракція", – наголосила лікарка.

Якщо немає проблем з жовчним міхуром, на її думку, сухоїдіння можна спробувати, але в міру. І бажано обрати менш сувору форму, яка допускає печену їжу.

Відео дня

"Але щоб не було сухоїдіння в прямому сенсі. Наприклад, тільки хлібці", – уточнила Мельничук.

Вона нагадала, що насамперед піст передбачає духовне очищення, відмову від негативних думок і вчинків, і тільки потім – обмеження в їжі.

Для довідки:

Сухоїдіння (або сухоїжа) – одна з суворих ступенів поста, коли дозволяється тільки їжа рослинного походження, яка не була термічно оброблена. Заборонено вино і рослинна олія. Як правило, настільки суворих приписів дотримуються монахи, миряни не практикують сухоїдіння.

При сухоїдінні можна хліб, воду, мед, зелень, сушені, квашені, солоні або сирі овочі та гриби

Великий піст в 2020 році розпочався 2 березня і триватиме до 18 квітня. OBOZREVATEL підготував меню Великого посту по днях.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 15:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки