МоваЯзык

/ Здорове харчування

У списки "ворогів здоров'я" медики записали головну спецію

Збільшення споживання кухонної солі більш ніж у два рази від рекомендованої норми (вона становить близько п'яти грамів на день, згідно з рекомендаціями ВООЗ) призводить до змін кишкової мікрофлори.

А це, в свою чергу, загрожує розвитком гіпертензії і посилюванням течії аутоімунних захворювань, наприклад, розсіяного склерозу, пише Rg.ru із посиланням на міжнародну групу вчених зі США, Бельгії та Німеччини.

Фахівці досліджували продукти життєдіяльності мишей, які протягом кількох тижнів поетапно "сиділи" на дієті з нормальним і високим вмістом солі.

В останньому випадку надмірна сіль знищувала лактобактерії у кишечнику, тоді як кров'яний тиск у гризунів підвищувався, а кількість допоміжних імунних клітин Th17 збільшувалася. Останні пов'язані з гіпертонією та аутоімунні захворювання.

Пілотне дослідження за участю 12 дорослих чоловіків, яким протягом двох тижнів щодня давали по шість зайвих грамів солі, на 14 день експерименту продемонтріровало схожі результати. Тобто, підвищення норми солі в два рази призвело до скорочення кількості бактерій Lactobacillus murinus та іншими аналогічними процесам, які фахівці спостерігали у мишей.

"Наше дослідження виходить за рамки простого опису змін, викликаних зловживанням солі. Ми хочемо детально вивчити механізм цього взаємозв'язку. Вже зараз ми не можемо виключити можливість наявності інших чутливих до солі бактерій в організмі людини, які важливі (як і Lactobacillus murinus - прим . "РГ") для нормальної життєдіяльності, - каже професор Домінік Мюллер із Берлінського експериментального і клінічного дослідницького центру (ECRC).

Як раніше повідомляв "Обозреватель", хурма - справжнє джерело вітамінів і мінералів, які допомагають боротися з осіннім авітамінозом. Але, не дивлячись на те, що цей фрукт корисний для більшості людей, існують і серйозні протипоказання для його вживання.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте всі новини по темі "Жити здорово" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини