Учені офіційно дозволили їсти вуглеводи на ніч
Не варто переживати через те, у який час доби потрібно їсти вуглеводи. Головне, не перевантажувати ними будь-який прийом їжі, як вранці, так і ввечері.
Про це повідомляє Бі-Бі-Сі з посиланням на лікаря Адама Коллінза з Університету Суррея.
Він провів дослідження, під час якого використовував дані групи здорових добровольців.
"Ми хотіли побачити, як їх організми впораються зі споживанням більшої частини вуглеводів вранці або ввечері. Ми також хотіли з'ясувати, як адаптуються організми добровольців із часом. Усім їм ми запропонували споживати фіксовану кількість вуглеводів щодня, таких як овочі, хліб і макарони. Протягом перших п'яти днів ми просили їх споживати більшу частину добової норми вуглеводів на сніданок, залишивши лише невелику кількість на обід. Потім вони п'ять днів їли у звичайному режимі, перш ніж перейти на сніданки з низьким вмістом вуглеводів і вечерями з високим вмістом вуглеводів протягом останніх п'яти днів", - пояснює він.
Пізніше команда доктора Коллінза вимірювала рівень глюкози в крові. Коли дослідники перевірили добровольців на наступний день після високовуглеводних сніданків та обідів із низьким вмістом вуглеводів, вони виявили, що середній рівень глюкози в крові становив 15,9 одиниць.
А ось коли вони зробили ті ж дослідження через п'ять днів після низьковуглеводних сніданків і високовуглеводних вечерь, середній рівень глюкози знизився до 10,4 одиниць, що було значно нижче, ніж очікувалося.
За словами доктора, важливіше не те, коли ви їсте свої вуглеводи, а довжина періоду "голодування" без вуглеводів, що передує цій їжі.
"Якщо у вас був великий проміжок від моменту останнього прийому вуглеводів, ваш організм буде більш готовий до них. Природно, що це відбувається вранці, тому що у вас була вся ніч, коли ви спали. Але наше невелике дослідження показує: якщо ви харчуєтеся невеликою кількістю вуглеводів протягом більшої частини дня, - це має аналогічний ефект", - говорить він.
"Інакше кажучи, після декількох днів сніданків із низьким вмістом вуглеводів і вечерь із високим вмістом вуглеводів - ваш організм звикне до цього. Він стане краще реагувати на високовуглеводну їжу ввечері", - додає експерт.
Доктор Коллінз зараз починає велике дослідження, яке дасть більш чіткі відповіді.
Як раніше повідомляв "МедОбоз", алкоголь, цукор і молочні продукти не дуже добре позначаються на обличчі.