Вкорочує життя: медики назвали нову небезпеку від проблем з вагою

18,5 т.
Вкорочує життя: медики назвали нову небезпеку від проблем з вагою

Надлишкова вага і недостатня маса тіла в рівній мірі шкідливі для людського організму і можуть скоротити життя в середньому на чотири роки.

До такого висновку дійшли вчені, досліджуючи показники надмірно худих або повних людей, пише медичний журнал Lancet.

Згідно з результатами спостережень, тривалість життя чоловіків і жінок з ожирінням коротша, ніж у людей з нормальним індексом маси тіла (ІМТ - співвідношення ваги і зросту людини). Для чоловіків з надмірною вагою життя може бути коротшим у середньому на 4,2 роки, для жінок - на 3,5.

У людей з недостатньою вагою тривалість життя буває коротшою на 4,3 роки у чоловіків і на 4,5 років у жінок. Крім цього, надлишок або недостатність кілограмів впливає і на загальне здоров'я і ризик виникнення раку, хвороб серця і навіть застуди.

Відео дня

"Коли значення індексу маси тіла нижче 21, ми спостерігаємо більше смертей від різних захворювань - порівняно з випадками, коли ІМТ в нормі. Однак це може говорити і про те, що ІМТ нижче норми є симптомом серйозних проблем зі здоров'ям", - пояснив автор дослідження Крішнан Бхаскаран.

Медики також зазначили, що чим більшим є відхилення від норми, тим більше ризиків виникнення серйозних захворювань або передчасної смерті.

Як писав OBOZREVATEL, група вчених із декількох європейських університетів заявила, що середземноморська дієта є найкращим способом запобігання розвитку клінічної депресії.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки