МоваЯзык

/ Фітнес

Без росіян і всупереч Супрун: в Україні ребальзамували Пирогова

Українським вченим таки вдалося ребальзамувати тіло хірурга Миколи Пирогова, незважаючи на опір виконуючою обов'язки міністра охорони здоров'я Уляни Супрун і частини українців.

Зараз тіло знаходиться в саркофазі склепу Миколаївської церкви-усипальниці, передає Укрінформ. Як відомо, на ребальзамування пішло майже два місяці.

Відповідальність за процедуру взяли на себе вчені і керівництво Вінницького національного медуніверситету ім. М. Пирогова. Аналогів цієї роботи в світі не існує.

Вартість "операції" склала близько 200 тисяч гривень. І в цей раз для ребальзамування російських учених не залучали.

Як відомо, останні чотири ребальзамації проводилися разом з москвичами: тоді з ними працювали вчені Вінницького медичного університету і співробітники музею.

Для цих цілей в музеї Пирогова навіть обладнали лабораторію - такі процедури тут проводили в 1994, 2000, 2005 і 2011 роках за участю експертів науково-дослідного і навчально-методичного центру біомедичних технологій Всеросійського інституту лікарських і ароматичних рослин.

Відзначається, що тіло хірурга знаходилося в спецрозчині з 14 березня, а 19 квітня його повернули в саркофаг, після чого усипальниця Миколи Пирогова знову відкрилася для відвідувачів.

Раніше "Обозреватель" розповідав, що і. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун закликала не виділяти кошти на перебальзамування тіла видатного хірурга і засновника топографічної анатомії Миколи Пирогова. За її словами, на ці кошти можна купити більше сотні упаковок препарату для лікування гострого лейкозу, з чим погодився б і сам Пирогов.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини