МоваЯзык

/ Фітнес

Безпечний протяг і в лікарню - вперед ногами: найдивніші викриття Супрун

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун при вступі на посаду кинулася боротися зі старою системою. Прозорі закупівлі, програма "Доступні ліки", реформація первинної медичної допомоги і зовсім незрозуміле нашій медицині правило "гроші ходять за пацієнтом".

Кажуть, щоб побудувати щось нове - потрібно зруйнувати старе. І "тут Остапа понесло" - в.о. міністра взялася за руйнування улюблених українцями міфів, що викликало зовсім неоднозначну реакцію суспільства.

OBOZREVATEL згадує найдивніші міфи, зруйновані в.о. Міністра охорони здоров'я.

Манту можна мочити

Розвінчання цього міфу прогриміло в усіх школах країни. Подейкують, що після цього діти з манту влаштовували водні війни, купалися у ванній і бігли на тренування в басейн. А якщо серйозно, то манту дійсно можна мочити, але після цього діти часто витирають руку рушником, а ось це робити категорично заборонено, так само як і чесати місце ін'єкції.

Щодня "перше" на обід

Ще одним зі скандальних міфів, розвіяних Супрун, стала інформація, що нам не обов'язково щодня вживати суп. Тут, звичайно, позначилися довгі роки проживання не в Україні, адже справжній українець знає - кожен день ми їмо не суп, а борщ! А це право, розповідями про правильне харчування і медичних дослідженнях, у нас не відняти.

Дійсно, якщо подивитися на дослідження і на західні країни, то там не їдять супи так часто, як у нас, а хворіють так само часто, як і ми.

Але все ж, розвінчуючи цей міф Супрун переступила священну межу. Руки геть від борщу! Необхідність вживати його щодня закладено в нашій ДНК.

Потрібно перевозити пацієнта вперед ногами

Зовсім недавно, спираючись на міжнародні стандарти Уляна Супрун повідомила, що пацієнтів в лікарнях повинні перевозити вперед ногами, бо це знижує ризик травмувати хворого, та й він сам бачить куди його везуть. Добре, що ще не видали указ, перевозити пацієнтів тільки таким способом - вперед ногами.

Забобони роблять складний світ простим для розуміння. А в лікарні, особливо в небезпечних випадках (а якщо людину везуть, то в розумінні багатьох - випадок небезпечний), навіть ті, хто ні в що не вірить, впадає в паніку і логіка прощаючись йде у відпустку. У хід йде молитва всім Богам, традиції і ритуали, а тому іноді легше зробити зайвий рух і везти людини вперед головою, ніж в мільйонний раз пояснювати тремтячими родичам, що вони - жертви забобонів.

Протяги не є небезпечними

Як виявилося, кутаючись в ковдри і щільно закриваючи вікна в приміщеннях і транспорті, ми робимо тільки гірше - наш організм починає погано сприймати перепади температури, а значить можна підхопити застуду. Правда, при низькій температурі і сильних поривах вітру, перебувати на протязі все ж не варто, адже це може призвести до переохолодження і хвороби.

В результаті розвінчавши цей міф Уляна Супрун вирішила вічні суперечки в маршрутках про закриття вікон і позбавила українських бабусь і матерів однією з можливостей проявляти свою любов. Адже тепер на ласкаве гарчання мами / бабусі: "Не стій на протязі", дитина може відповісти, що це міф.

Проста рекомендація читачам будь-якого віку: якщо мама просить не стояти на протязі - не стійте, а ще надіньте шапку. Таким способом ви збережете не тільки своє, а й її психологічне здоров'я.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

7
Коментарі
54
124
Смішно
29
Цікаво
44
Сумно
21
Треш

Блоги медицини