МоваЯзык

/ Блоги - Новини медицини

Борщагівський ХФЗ: обман пацієнтів і співробітників?

Про підробки

З обережністю слід відноситься і до продукції Борщаговского ХФЗ, адже вони були гостями кримінальних хронік, як підробки. Не факт, що підміна ліків справа рук співробітників або керівництва підприємства, але все ж перевіряти медикаменти, які ви купуєте, на предмет фальсифікації просто необхідно в сучасних реаліях.

Найчастіше шахраї підробляють популярні препарати, наприклад у БХФЗ це: АТФ-лонг і Кратал. Був випадок, коли на продаж і зберігання Краталу була введена заборона в зв'язку з шахрайством.

Інший препарат - АТФ-лонг, сумками незаконно перевозили в окремі райони Луганської та Донецької областей . Правда, варто відзначити, що зловмисники ввозили препарати не тільки Борщагівського ХФЗ, а й інших фармацевтичних компаній. Але тут вже, як кажуть - двома руками черпай, адже нижче ми розповімо про ефективність цих ліків.

Ефективність препаратів

Один з бестселерів заводу, таблетки, які вже згадувалися вище - АТФ-Лонг. Цікаво, що ці таблетки є панацеєю тільки в українських дослідженнях. Більш того, є докази, що цей препарат, в таблетованому вигляді і зовсім неефективний. Але лікарі, завдяки співпраці з БХФЗ продовжують його призначатися своїм пацієнтам.

Історія

Борщагівський ХФЗ займає лідируючі позиції на українському ринку фармацевтики.

Виробництво спеціалізується на виготовленні лікарських препаратів від серцево-судинних, вірусних, респіраторних і шлунково-кишкових захворювань, а також цукрового діабету, медикаментів для дітей та ліків, які здатні поліпшити якість життя літніх людей.

Завод існує з 1947 року, і напевно, кожен українець знайомий з його продукцією, взяти хоча б відомі: "Ліки ведмедика Бо", Ліпразид,Аллохол, Кратал та інші. А в 2016 році, з аналізу delo.ua підприємство увійшло до списку 10 найбільший виробників ліків в Україні.

За даними самого підприємства, виставлених на офіційному сайті, медикаменти поширюються не тільки на території України, а й продаються на зарубіжних ринках: Білорусі, Вірменії, Албанії, Казахстану, Киргизстану, Росії і інших.

Останні роки Борщагівський ХФЗ переживав різні кризи, серед них: викуп частки акцій "Дарницею", незаконні схеми з переведення в готівку грошових коштів і офшорні рахунки керівництва компанії. Йдеться про Людмилу Безпалько, яка була головою заводу протягом 41-го року і пішла з посади в лютому .

Справа про податки

З 2016 по 2017 рік, БХФЗ разом з іншими підприємствами створили фіктивні фірми, щоб прикривати незаконий переказ безготівкових коштів в готівку, а також оформляти операції купівлі-продажу. Ця схема була створена, для того, щоб зменшити податкові виплати.

Крім того, в квітні 2016 року керівництво та співробітники заводу звинувачувалися в шахрайстві, скоєному в великих розмірах. Тоді вони через 58 створених фізичних осіб, намагалися вивести більше 11 мільйонів гривень. Керівництву та співробітникам навіть загрожувало від 3-х до 8-ми років позбавлення волі. Що було далі преса не розповідає. Може справу ще не довели до кінця, а може, як зазвичай у нас буває, - зам'яли.

Офшори

Окрема тема для розмови - офшорні рахунки колишніх керівників компаній. За фактом основний пакет акцій зосереджений в руках сім'ї колишньої керівниці Людмили Безпалько.

А це означає, що зміна керівництва - ні до чого не приведе, адже "колишні" все ще мають контроль над підприємством. Більше 40% -ми акцій, як виявилося, володіють всього 2 компанії, які розташовані не в Україні.

Крім того, навіть в найбільш кризові часи для заводу, одна з офшорних компаній все ж змогла докупити ще кілька відсотків акцій .

Дивіденди

Обман держави, і офшорні рахунки це ще не все, чим запам'ятається світу Борщагівський ХФЗ, адже своїх співробітників, які поклали життя на те, щоб підприємство росло і володіють акціями компанії, вони теж не цінують. Точніше згадують про них, лише коли конкуренти пропонують їм викупити акції.

Смішна цифра, правда? 1600 гривень дивідендів в фармацевтичному бізнесі . З огляду на прибутковість, нехай навіть розділену на 300 акціонерів, виплати не повинні бути такими до смішного малими. Переконлива рекомендація, якщо при виході на пенсію з БХФЗ вам пропонують взяти "чорний ящик" або гроші. Вибирайте гроші, адже навіть на депозиті в банку, вони дадуть більше прибутку.

Що кажуть про завод його службовці?

Маленька зарплата, яку недоплачують.

Радянський союз, махінації і сумнівна сертифікація.

Читайте на OBOZREVATEL, Індар: злодійство і дослідження на пацієнтах

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

0
Коментарі
8
3
Смішно
7
Цікаво
17
Сумно
5
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини