Дезінфекція телефону: які хвороби переносить і як захиститися

Дезінфекція телефону: які хвороби переносить і як захиститися

У середу, 17 жовтня, виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун опублікувала інформацію про необхідність дезінфекції мобільних телефонів. За її словами, на них регулярно збираються бактерії, які можуть загрожувати життю людини.

Саме тому OBOZREVATEL з'ясував, які небезпечні мікроби живуть на гаджетах і як правильно від них уберегтися.

Провідна десятка

Ще у 2015 році в Університеті Суррея відбувся експеримент під керівництвом доктора Саймона Парка, який викладає бактеріологію. Він помістив телефони студентів у чашку Петрі і через 3 дні виявив на них золотистий стафілокок та інші небезпечні бактерії.

Експеримент засвідчив, що в середньому телефон у 18 разів брудніший за ручку зливу у чоловічому туалеті. До речі, жіночі гаджети виявилися набагато бруднішими за чоловічі. Можливо, причиною тому підвищена кислотність жіночої шкіри.

Відео дня

Читайте: Симптоми легко сплутати: знайдена бактерія, яка викликає безпліддя

Дезінфекція телефону: які хвороби переносить і як захиститися

Серед тисяч мікробів, які живуть на поверхні телефонів, є як абсолютно нешкідливі, так і потенційно небезпечні. Знання ворога в обличчя може вберегти від наслідків. Тому ми зібрали інформацію про 10 найпопулярніших і найнебезпечніших мікроорганізмів, які облюбували ваші гаджети.

Дезінфекція телефону: які хвороби переносить і як захиститися

Синьогнійна паличка

Зазвичай вона живе у воді і грунті, але також знайти її неважко у медичних установах. Головна небезпека цієї бактерії — висока резистентність до антибіотиків.

Крім того, вона є збудником: гнійного менінгіту, абсцесів головного мозку, бронхіту, пневмонії, ураження органів шлунково-кишкового тракту, циститу, уретриту, порушення зору, а також ураження судин і суглобових тканин. Найважчим виявом інфекції вважається сепсис (зараження крові).

Дезінфекція телефону: які хвороби переносить і як захиститися

Коринебактерії

Ця бактерія є збудником небезпечної інфекції — дифтерії. З огляду на те, що тепер вона може жити на поверхні вашого гаджета — це ще один привід зробити щеплення. Нагадуємо, що вакцинація від дифтерії має повторюваться через кожні 10 років. Джерелами інфікування виступають люди. Бацилою Леффлера можна заразитися від хворого на дифтерію або здорового носія бактерії.

Читайте: Мікроби і бактерії: експерти назвали найбрудніші місця у готелях

Дезінфекція телефону: які хвороби переносить і як захиститися

Клостридії

Ці бактерії входять до складу нормальної мікрофлори кишечника. Але часом їх можна знайти і в жіночих статевих шляхах, а також у ротовій порожнині. Більшість із них не є збудниками будь-яких захворювань, але трапляються винятки.

Наприклад бактерія Clostridium botulinum може стати причиною ботулізму, а Clostridium tetani — правцю. Щоправда, є серед них і збудники менш небезпечних захворювань. Наприклад Clostridium perfringens може викликати діарею, коліт і харчову токсикоінфекцію.

Дезінфекція телефону: які хвороби переносить і як захиститися

Пліснява

Була виявлена ​​на 10% телефонів. Сприйнятливість до пліснявих грибів у кожної людини різна, а тому і можливість зараження, і тяжкість перебігу хвороб відрізнятимуться. У групі ризику: діти, люди похилого віку та люди з ослабленою імунною системою через хвороби. Зазвичай ці гриби вражають дихальну систему, викликають сухий кашель, синусит, висип на шкірі і навіть розлад шлунку.

Саме тому необхідно особливо ретельно стежити за гаджетами, якими користуються діти.

Дезінфекція телефону: які хвороби переносить і як захиститися

Стрептокок

Найпопулярнішими є стрептококи групи А і В. Бактерія групи А може довго бути присутньою в порожнині рота людини — це норма. Такі мікроорганізми можуть викликати розвиток ангіни за певних умов: зниження імунітету, вірусна інфекція, переохолодження, травма та інші. В такому разі під час ангіни береться мазок на наявність стрептококів і, якщо їх виявляють — призначається курс антибіотиків. Ускладнення можливі лише якщо своєчасно і правильно не лікувати ангіну.

Стрептококи групи В також можуть довго жити в кишечнику половини населення планети і не викликати ніяких хвороб. Щоправда, потрапляючи з області заднього проходу в піхву, ця бактерія здатна викликати вагініт. Крім того, жінка шляхом статевого контакту цілком здатна інфікувати чоловіка, у якого буде розвиватися інфекція сечовипускального каналу.

Тим не менш, це дуже небезпечна інфекція для дитини, яка може перейняти стрептококи від матері. Новонародженому це загрожує пневмонією, менінгітом і навіть сепсисом. Якщо у вагітної жінки знаходять стрептокок агалактія — їй виписують курс антибактеріальних препаратів.

Читайте: Отруєння у ресторані Києва: у продуктах знайшли небезпечні бактерії

Дезінфекція телефону: які хвороби переносить і як захиститися

Золотистий стафілокок

Приблизно 30% населення є постійними носіями цієї інфекції, а тепер до людей приєдналися ще й гаджети. Ця бактерія небезпечна тим, що викликає великий спектр захворювань починаючи від ЛОР-хвороб і закінчуючи абсцесом, менінгітом, пневмонією, ендокардитом і навіть сепсисом. У 2009 році дослідники виявили, що на 52% гаджетах медичного персоналу процвітає золотистий стафілокок. Сьогодні він вважається однією з чотирьох найчастіших причин госпітальних інфекцій. Крім того, цей вид бактерій має безліч штамів резистентних до антибіотиків.

Дезінфекція телефону: які хвороби переносить і як захиститися

Кишкова паличка

Здебільшого непатогенна бактерія, яка живе у кишечнику людини і не збуджує захворювань. Але існують різновиди, які часто стають причиною гострої кишкової інфекції, що вражає шлунок і тонку кишку. Вони потрапляють до нашого організму через немиті руки, продукти харчування, а також через контакт із різними предметами, зокрема телефонами.

Та не варто завчасно впадати у паніку, адже гаджети можна дезінфікувати. Наприклад, ось це фото зроблене в операційній на мобільний телефон, який завчасно був ретельно оброблений спиртом. Треба сказати, що гаджету це ніяк не зашкодило. Щоправда, медичний персонал каже, що протирати гаджет популярним Стерилліумом не варто, адже від цього мутніє екран.

Дезінфекція телефону: які хвороби переносить і як захиститися

Читайте: Вчені показали, як еволюціонує бактерія кишкової палички: Відеофакт

Минулого року був випадок, коли лікарі з провінції Чжецзян дозволили пацієнтці грати в ігри на телефоні під час операції. Щоправда, гаджет також пройшов стерилізацію, та й операція тривала всього 18 хвилин.

В Україні ж є хірурги, які дозволяють своїм асистентам знімати операції на телефон або планшет. Наприклад, жодних небезпек у цьому не бачить відомий пластичний хірург Едгар Камінський, який часто ділиться відео з операційної в соціальній мережі Instagram.

Дезінфекція телефону: які хвороби переносить і як захиститися

Чим можна протирати телефон?

— медичним спиртом;

— медичними спиртовими серветками;

— спиртовмісними антибактеріальними засобами;

— дезінфікуючими очисними серветками, призначеними спеціально для гаджетів.

Найкраще використовувати спеціальні засоби для електроніки. Не варто протирати екрани смартфонів рідинами для миття скла та інших поверхонь.

Як часто потрібно дезінфікувати смартфон?

Проводити такі маніпуляції необхідно раз на день. Але, якщо ви ходите в туалет разом із гаджетом, то після кожного відвідування, крім миття рук, не забувайте простерилізувати і телефон.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки