Нідерланди ухвалили закон про обов'язкове донорство після смерті

36,8 т.
Нідерланди ухвалили закон про обов'язкове донорство після смерті

Сенатори в Нідерландах ухвалили новий закон, згідно з яким всі дорослі громадяни країни після своєї смерті стають потенційними донорами органів, якщо не відмовляються від цього за життя.

Про це повідомляє Associated Press.

Документ був ухвалений 13 лютого верхньою палатою парламенту Нідерландів. Що стосується нижньої палати, то вона проголосувала за нього ще в 2017 році.

Законодавець Піа Дейкстра зазначила, що відповідно до нової системи, яка схожа на закони про пожертвування в Бельгії та Іспанії, кожна людина старша 18 років, яка ще не зареєстрована в якості донора, отримає лист з питанням про те, чи хоче вона пожертвувати свої органи після смерті.

Відео дня

Читайте: В Америці вперше пересаджена матка від живого донора

"Вони зможуть відповісти: "так","ні","мої найближчі родичі вирішать" або визначити конкретну людину, яка зможе приймати рішення замість них", - зазначила автор документа.

Ті, хто не відповість на перший лист або на другий через шість тижнів, будуть вважатися донорами органів, але зможуть в будь-який момент змінити свій статус.

Як повідомляв "Обозреватель", у 2018 році в Україні повинна стартувати програма по трансплантації нирок від нерідного донора.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки