Нова чума: Європі напророкували страшну епідемію

18,6 т.
Нова чума: Європі напророкували страшну епідемію

Німецький журналіст Ганнес Штайн напророкував Європі епідемію, схожу за масштабами із пандемією "Юстиніанової" чуми, яка лютувала у VI-VII століттях.

Як повідомляє "Звезда", у своєму матеріалі на Die Welt він пише, що знайшов чимало спільного між сучасною ситуацією у Європі й розквітом Римської імперії, і розповів, як банальна зміна клімату в 540 році н. е. породила одну з найзгубніших хвороб того часу.

За словами Штайна, незважаючи на те, що сьогоднішня медицина здатна впоратися із цим середньовічним захворюванням, уже з'явилися віруси, які цілком стійкі до антибіотиків.

Відео дня

Журналіст нагадав, що тоді декілька років були рекордно холодними. Їх іще назвали "роки без літа". Холодні роки сприятливо позначилися на розвитку бактерій — збудника чуми. Все почалося із тих самих бліх, які переносили вірус. А далі люди вже самі постаралися рознести його майже по всьому світу.

Тоді під час пандемії загинули мільйони людей. У людства не було ліків від цієї смертоносної інфекції, тому вимирали міста й села.

Сьогодні, за словами автора, ми живемо в повній упевненості, що наше втручання в екологію планети ніяк не позначиться на поширенні захворювань. Однак наведений вище приклад, як вважає Штайн, має протверезити людей. Зараз же він бачить дві основні проблеми.

По-перше, бактерії — збудники різних захворювань стали стійкими до дії антибіотиків. Автор наводить приклад жінки зі США, яка була інфікована, і їй не допоміг навіть найсильніший антибіотик колістин. Його призначають, коли більше нічого не допомагає. Проте вилікувати її не вдалося.

З'ясувалося, що ген резистентності до колістину є у людей і тварин у Китаї. Однак автор не бачить поки альтернативи антибіотикам. Адже якщо ми відмовимося від них, то людство виявиться просто беззахисним перед багатьма захворюваннями, зокрема перед чумою.

Крім цього, автор висловлює здивування у зв'язку з позицією противників щеплень. Цей рух набуває популярності у всьому світі. Батьки відмовляються робити обов'язкові щеплення дітям, апелюючи до дослідження, в якому передбачалася наявність залежності між щепленнями і розвитком аутизму в дітей.

Незважаючи на те що, за інформацією автора, ці результати багаторазово спростовувалися, противників щеплень стає щороку більше. У результаті це призведе до того, що імунітет цілих поколінь до таких захворювань, як кір і коклюш, ослабне.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Землі напророкували іншу небезпечну епідемію.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки