Нові правила медичної допомоги: українців попередили про проблему

66,6 т.
Нові правила медичної допомоги: українців попередили про проблему

Під час підписання декларацій про вибір лікаря в Україні, лікарі не мають права вносити в систему дані пацієнтів без їхнього відома і підпису.

За словами в.о. міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун, існують випадки, коли людина прийшла до медичного закладу, щоб підписати декларацію з лікарем, якого вибрала, але виявилося, що в електронній системі охорони здоров'я вже містяться її персональні дані і декларація.

Читайте: Декларація з лікарем: відповіді на поширені питання

"Це шахрайство з метою заволодіння державними грошима, і відповідальність за такі дії буде згідно з Кримінальним кодексом", - підкреслила Супрун.

Вона додала, що українці можуть подавати заяву про припинення декларації в довільній формі або підписати декларацію з іншим лікарем, в такому випадку попередня декларація в системі автоматично анулюється.

Один лікар може обслуговувати максимум 2 тисячі пацієнтів, але можуть бути і виняткові ситуації.

Щоб укласти договір з лікарем, при собі треба мати паспорт і мобільний телефон. Потрібні дані пацієнта: адреса реєстрації та інша паспортна інформація. Також за номером телефону приходить повідомлення пацієнту, після чого його реєструють і підписують електронну декларацію.

За серйозні обстеження і далі доведеться платити. Безкоштовним залишиться прийом лікаря, перевірка тиску, кардіограма, аналізи, ін'єкції.

Вибирати собі лікаря первинної допомоги можна в будь-якій з державних або приватних поліклінік. При цьому не потрібно прив'язуватися до місця реєстрації.

Як повідомляв OBOZREVATEL.UA , раніше стало відомо, чому українцям відмовляють у підписанні декларації з лікарем і що робити.