МоваЯзык

/ Фітнес

Російські вчені знайшли зв'язок між ожирінням і шизофренію

У метаболічному синдромі виявили ряд поліморфізмів (мутацій генів) його визначаючих.

Важливий крок у вивченні проблеми зробили вчені Балтійського федерального університету ім. І. Канта (БФУ) і Томського національного дослідницького медичного центру, пише РІА Новини.

Метаболічний синдром - комплекс порушень, що виявляється в ожирінні і підвищеному тиску. Він підвищує ризик серцево-судинних захворювань і цукрового діабету, а найчастіше - і летальних наслідків.

"Вивчення молекулярних механізмів метаболічного синдрому сьогодні особливо важливо з огляду на його поширеності та зростання захворюваності на ожиріння", - розповіла завідувачка Лабораторії імунології та клітинних біотехнологій БФУ Лариса Литвинова.

Автори статті в "International Journal of Obesity" вивчили, як на метаболічний синдром впливає генетика, порівнявши групи зі здорових людей і хворих на шизофренію, оскільки у тих синдром зустрічається в рази частіше.

Увагу вчених привернув ген NOS3, відповідальний за синтез азоту в організмі. Справа в тому, що у пацієнтів з метаболічним синдромом його виробництво порушується, унеможливлюючи нормальну роботу кровоносних судин.

"Ми знайшли зв'язок між поліморфізмом - заміною ланки нуклеотидного ланцюга T-786C - в NOS3 і показниками метаболічного синдрому: високим рівнем глюкози і кров'яним тиском, концентрацією холестерину і тригліцеридів в крові", - повідомила Лариса Литвинова.

За її словами, поліморфізм T-786C визначається регулюванням рівня холестерину. Притому для хворих на шизофренію він відіграє особливу "захисну" роль, нейтралізуючи молекулярні речовини, які шкодять, за рахунок посиленого синтезу плазматичних нітритів.

Крім T-786C, вчені описали два інших поліморфізму NOS3, що підвищують ризик порушення обміну речовин у здорових людей. Вони підкреслюють важливість подальших досліджень для "перемоги" над метаболічним синдромом за допомогою генної інженерії.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені назвали головну причину ожиріння.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

0
Коментарі
1
1
Смішно
3
Цікаво
0
Сумно
2
Треш

Блоги медицини