Перша допомога потопаючому

6,2 т.
Перша допомога потопаючому

Утоплення — це перекриття дихальних шляхів водою, мулом або багном.

Смерть у разі утоплення може настати протягом 1-3 хвилин внаслідок припинення надходження до легень кисню, що називають асфіксією (задухою), або ж миттєво.

Неефективно перевертати людину чи класти через коліно. Чому? Переважна кількість утоплень це, так звані, "сухі утоплення". Стан, при якому людина втопилася, але в легенях немає води. Цікаво, правда? Такий стан виникає внаслідок потрапляння на голосові зв’язки, або на вагус холодної чи брудної води, після чого одразу ж змикаються голосові зв’язки. І все. Води в легенях немає, але людина дихати не може, бо дихальні шляхи перекриті.

Відео дня

Коли перевернути людину догори дригом, вода таки буде витікати. Але звідки? Відповідь — зі шлунка!!! А в шлунку вона нам не заважає. Будь-яке сухе утоплення з часом стає мокрим. Це можливо у двох випадках:

Ви людину врятували — потім відбувається набряк легень, тому навіть після успішного порятунку — в лікарню.

Спазм, зупинка дихання. Людина йде на дно, смерть, зв’язки розслабляються і — все, утоплення мокре.

Увага, правильна тактика!

  • Якщо ви побачили, що людина йде під воду — НЕ КИДАЙТЕСЯ одразу до неі! Бо підете туди удвох. Навіть якщо ви супер плавець. Дочекайтеся, поки людина втратить свідомість, а вже тоді рятуйте ії. Або ж киньте до людини щось, що плаває, — круг, пляшка і тд.

  • Пам'ятайте про травму шийного відділу хребта!

  • Дістали людину з води, фіксуємо голову, перевірка свідомості, дихання, та за іх відсутності — серцево-легенева реанімація.

  • Періодично, коли в ротовій порожнині накопичилась піна, перевертайте пацієнта на бік і очищуйте ротову порожнину, продовжуйте реанімацію.

  • Реанімація повинна проводитися на твердій і рівній поверхні!

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки