МоваЯзык

/ Фітнес

В Україні з'явився отруйний павук: як уберегтися і що робити з укусом

Україну стривожила новина про нового отруйного членистоногого, який раніше проживав тільки у Європі - жовтосумого колючого павука. Його отрута має нейротоксичний ефект і викликає сильні болі, набряки, а також підвищення температури та артеріального тиску.

Зараз цей павук зустрічається в різних регіонах Одеської, Запорізької, Кіровоградської та Дніпропетровської областей.

На початку осені він стає активнішим, саме тому українцям слід бути обережнішими. Зона його проживання - сухостій, трав'янисті рослини, листя, скручене у трубочку. Детальніше - у матеріалі OBOZREVATEL.

Всі відомі випадки нападу павукоподібних були спровоковані людьми. Павук, якого потурбували, стрибає вперед і миттєво проколює шкіру людини.

Як уберегтися від укусу?

- працюючи в саду або на городі, надягайте рукавички і закрите взуття;

- відпочиваючи на природі, ретельно обирайте місце, щоб поруч не було павучих гнізд;

- не чіпайте невідомих комах;

- якщо ви знайшли павука на собі, не варто його вбивати просто на своєму тілі, краще акуратно його струсити (не руками);

"Отрута жовтосумого колючого павука не смертельна, але серйозно впливає на людський організм. Потерпілий відчуває пекучий, сильний біль, місце укусу набрякає і набряк швидко поширюється. Наприклад, укус павука в кисть викличе набряк до плеча і вся рука за кілька годин втратить чутливість. Людину морозить, піднімається висока температура і підвищується артеріальний тиск", - розповів нам лікар-експерт Віктор Литвиненко.

Якщо у потерпілого слабкий імунітет, після укусу цілком можуть загостритися хронічні захворювання.

"Від кількості отрути, яка потрапила в організм людини, залежить, як саме потерпілий перенесе інтоксикацію - біль може триматися і кілька годин, і кілька діб, набряклість може минути як через 2, так і через 6 днів. У разі тяжкої інтоксикації отрутою павука симптоми минають лише за 10 днів. Краще з такими симптомами звернутися в лікарню. Зазвичай приймаються антигістамінні (Діазолін, Тавегіл, Цетрин, Еріус) і знеболювальні (Аспірин, Парацетамол, Ібупрофен, Анальгін, Німесулід ) препарати, можливо такжож накладення компресів із пов'язкою", - пояснює Литвиненко.

Важливо:

Якщо вас укусив павук і ви не знаєте, чи небезпечний він, по можливості сфотографуйте комаху, це допоможе його ідентифікувати, якщо у вас виникнуть симптоми інтоксикації отрутою. Промийте рану водою і прикладіть лід. Якщо за годину біль/печіння/почервоніння/набряк після укусу не зменшилися, звертайтеся до лікаря.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

2
Коментарі
24
6
Смішно
65
Цікаво
23
Сумно
9
Треш

Блоги медицини