МоваЯзык

/ Фітнес

В Україну з Європи прийшла смертельна хвороба: що потрібно знати

Україні загрожує спалах лістеріозу, який має серйозні наслідки для здоров'я аж до летального результату.

У групі ризику перебувають люди похилого віку зі слабким імунітетом, вагітні жінки та діти. На даний час в Україні зафіксовано один випадок захворювання, але їхня кількість може зрости, оскільки інкубаційний період становить 70 днів, повідомляє ТСН.

За попередніми даними, в Україну бактерія потрапила з Угорщини в замороженій кукурудзі. Спалахи лістеріозу були зареєстровані в Австрії, Данії, Фінляндії, Швеції та Великобританії, куди також надходила угорська кукурудза. У Європі від цього захворювання загинули 10 осіб. Наразі морожену кукурудзу угорського виробництва активно вилучають з продажу в Україні.

"Сам збудник у світі можна виділити з грунту, кормів. Основним джерелом є тварини, гризуни, коти, собаки, свійські тварини. Основний шлях зараження - через різні харчові продукти", - пояснила інфекціоніст Оксана Гудзенко.

Щоб не захворіти на лістеріоз, необхідно ретельно готувати продукти до вживання. Найефективніший спосіб - термічна обробка окропом.

Як повідомляв OBOZREVATEL, на морських курортах у Миколаївській області зафіксовано багаторазове перевищення вмісту у воді лактозно-кишкової палички.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Місце
0
Коментарі
91
16
Смішно
14
Цікаво
108
Сумно
15
Треш

Блоги медицини