Вчені розповіли, яке фізичне навантаження може сприяти продовженню життя

Названо рекомендовану кількість пройдених кроків у день

Вчені пом'якшили денну норму фізичного навантаження для людини. Тепер щодня рекомендують проходити не 10 тисяч кроків, а 7 тисяч.

Про це йдеться в результатах дослідження команди під керівництвом епідеміологині з фізичної активності Аманди Палуч із Массачусетського університету в Амхерсті, опублікованого в JAMA Network. У межах досліду відстежувалася вибірка з більш ніж 2000 чорношкірих і білих чоловіків і жінок середнього віку з чотирьох різних міст США.

Група людей у віці трохи більш ніж 45 років носила акселерометри, які підраховували щоденну кількість кроків і їхню інтенсивність у години неспання.

Відео дня

Експеримент почався ще в 2005 році, за учасниками регулярно спостерігали до 2018 року. До цього моменту 72 людини з вихідної групи померли.

Дослідники виявили, що в людей, що роблять щодня не менш ніж 7 тисяч кроків, ризик передчасної смерті знижується на 50-70% порівняно з тими, хто ходить менше.

Сама по собі інтенсивність кроків (швидкість, з якою ці кроки виконувалися) не впливала на смертність.

За словами вчених, найбільший ефект збільшення денної норми кроків чинить на людей, що ведуть найменш активний спосіб життя – ризик передчасної смерті значно знижується.

У якийсь момент додатково пройдені кроки вже не приносять помітної користі – принаймні в тому що стосується ризику передчасної смерті.

"Як виявилося, виконання понад 10 тисяч кроків на день не пов'язане з подальшим зниженням ризику смертності", – стверджують дослідники.

Як повідомляв OBOZREVATEL, найбільший ризик ранньої смерті мали жінки, які ходили до 2700 кроків у день. До того ж ризики значно зменшувалися вже під час активності на рівні в 4400 кроків.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки