МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Як зберегти здорову психіку до старості: лайфхак від психотерапевта

10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров'я (World Mental Health Day), який покликаний привернути увагу людей до проблем, пов'язаних з метальними хворобами, які безпосередньо впливають на якість життя.

Про те, як діагностуватися проблеми з нервами, а також, як зберегти психіку здорової до старості "Обозревателю" розповіла кандидат психологічних наук, психотерапевт і бізнес-тренер Олена Рихальська.

Стійка здорова нервова система, як і здорове тіло, продовжують життя і активність людини. Але умови сучасного світу занадто часто провокують нас і можуть призвести до стресу, депресії, неврозу. Як бути? Перше - не запускати свій стан психіки, друге - створити систему життя і ставлення до неї, яка буде служити своєрідним захистом.

Стрес на роботі може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, фото yachtcharterbook.com

Ознаки, на які потрібно звернути увагу. Чим більше з них присутні на сьогодні у вашому житті, тим більше ви в групі ризику:

- Сталий тривожний стан, дратівливість, пригніченість без особливих причин.

- Порушення сну.

- Хронічна втома, навіть після повноцінного відпочинку.

- Нездатність зосередиться на роботі, часті помилки.

- Залежність від шкідливих звичок.

- Пропав інтерес до того що відбувається навколо, до близьких.

- Втрата почуття гумору.

- Порушення апетиту: або втрата або явне переїдання

- Зниження сексуальної активності

- Частішає серцебиття, потовиділення.

Як впоратися зі стресом або уникнути його? Створюємо власну систему оздоровлення та саморегуляції.

1. Режим - запорука міцної психіки. Створіть свою систему режиму для будніх днів. У вихідні - відсутність режиму: балувати себе, робити те, що приносить радість, відкладати всі справи. Створюючи режим важливо пам'ятати, що якщо ви перевантажите себе зобов'язаннями перед самим собою і не знайдете днів для відпочинку від режиму - ви введете психіку і організм у той же стрес. Режим перфекціоніста - гірше відсутності режиму. Постійне "повинен" і синдром відмінника вводять нашу психіку в хронічний стрес.

2. Залишайте собі час на самотність. Тільки наодинці з самим собою наша нервова система "обнуляється". Не перевантажуйте себе спілкуванням.

3. Повноцінний сон - харчування нервової системи, але є ще одна важлива умова. Остання думка з якою ви засинаєте працює з вашою психікою всю ніч. Намагайтеся не засинати з негативними думками.

Здоровий сон - запорука міцних нервів, фото rsiberianhealth.com

4. Правильне харчування плюс дні "регресії", коли ви дозволяєте собі всі бажані "шкідливі" продукти, страви, напої. Не частіше одного разу в один-два-три тижні. Так ми балуємо не так тіло, скільки нервову систему.

5. Після напруженого соціального спілкування (з начальником, співробітниками) знімайте нервову напругу дихальними вправами: "продихайте стрес". Наприклад: глибокий вдих через ніс, повільний видих через рот.

6. Якщо ви відчуваєте, що нервова напруга зростає, найкраще цей стан знімається фізичними навантаженнями. Не зліться сидячи в кабінеті, не скаржтеся в кафе однодумцям - йдіть в спорт-зал, на пробіжку або помийте підлогу. Якщо такої можливості немає - ходіть по кабінету або підніміться по сходах офісу з 1 поверху на 10.

7. Хорошим і не складним засобом, що знімає психологічне напруження є відвар ромашки, чай меліси, а не алкоголь, як багато хто помилково вважає. Алкоголь відбирає останні ендорфіни і наступного дня ви будите ще більш психологічно знеструмленим.

відвар ромашки допоможе заспокоїтися і зміцнить здоров'я, фото kaknam.com

8. Обов'язково потурайте своїм бажанням. Розумні егоїсти вкрай рідко відчувають стресові стани і тим більше депресію. Але при цьому потрібно уникати будь-яких перебільшень, надлишкова радість теж здатна ввести наш організм у стресовий стан.

9. Уникайте залежностей, саме вони скорочують нам життя і руйнують нервову систему. Причому це не обов'язково загальновідомі залежності, залежність від іншої людини може руйнувати точно також.

10. Більше спілкуйтеся з енергонадлишковими людьми (веселими, позитивними, активними), менше з енергонедостатніми. Енергонедостатні - це песимістично налаштовані, завжди незадоволені, Скаржники, знецінюючі, що засуджують, любителі негативних історій, вони не задоволені життям навіть коли у них все в порядку.

11. Доведено, що люди, у яких живуть активні домашні тварини - улюбленці менш схильні до стресу і довше живуть. У пріоритеті знаходяться - кішки, собаки, декоративні щури, папуги.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше психотерапевт склав список слів, які викликають хвороби.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини