Босам не читати: вчені розвіяли міф про користь 8-годинного сну
Учені з Каліфорнійського університету заявляють, що необхідність спати по 8 годин на добу - всього лише міф. Насправді достатньо всього 6-7 годин сну.
Фахівці вивчали режим сну трьох груп мисливців-збирачів (народів хадза з Танзанії, бушменів із Намібії і тсімане з Болівії). Дослідники припустили, що ці люди, позбавлені благ сучасної цивілізації, сплять стільки ж, скільки і наші предки, - пише The Daily Mail. На зап'ястя 94 учасників надягли спеціальні пристрої, реєстрували час сну, неспання і рівень освітленості. Добровольці носили прилади більше 1000 днів. Виявилося, більшість учасників дослідження спали менше 7 годин на добу. Середня тривалість сну становила 6 год 25 хвилин.
Читайте: Список продуктів, які діють краще снодійних
Незважаючи на це, здоров'я добровольців було міцніше, ніж у жителів розвинених країн. Ожиріння, проблеми з тиском і серцево-судинні захворювання зустрічалися серед них набагато рідше. Крім того, фізична форма учасників була кращою. Так, судячи з усього, відсутність сучасних технологій не збільшує тривалість сну. До того ж, фахівці помітили, що добровольці не рушали спати з настанням темряви. Після заходу сонця вони не спали ще 3 год 20 хвилин. Днем учасники практично не спали. Безсоння теж виявилася рідкісним явищем. У одного народу навіть не було слова для цього розладу сну, - пише MedDaily.
Читайте: Коли краще лягати спати, щоб не відчувати сонливість
Дослідники припускають: справа в температурі. Вночі вона поступово знижувалася, і добровольці вставали в найхолоднішу пору доби, навіть якщо вона не збігалося з світанком. А в розвинених країнах люди сплять при кімнатній температурі, яка за ніч практично не змінюється.
Раніше "Обозреватель" розповідав, як найкраще боротися з безсонням.