Коли потрібно давати антибіотики дітям: поради педіатра

2,6 т.
Коли потрібно давати антибіотики дітям: поради педіатра

Лікар-педіатр вищої категорії, кандидат медичних наук клініки Into-Sana в м.Києві Ганна Гнілоскуренко впевнена, що дітям давати антибіотик можна тільки тоді, коли він дійсно необхідний.

Як повідомила фахівець "Обозревателю", оскільки антибіотики діють тільки на бактерії, то і призначаються вони при гострих бактеріальних інфекціях.

"Антибіотики потрібні при таких хворобах, як ангіна або отит, або при ускладненні вірусних інфекцій. Ці препарати в більшості випадків підбираються з урахуванням бактерії, яка викликає інфекцію, тому вибір ліків повинен проводитися лікарем", - пояснила експерт.

Відео дня

Фото: aif.ru

Лікар додала, що на тлі прийому антибіотика дитині бажано приймати пробіотики для кишечника, щоб зменшити можливі побічні дії.

"Зазвичай, застуду викликає вірус. У середньому людина хворіє від 3 до 5 днів. Підвищення температури до 38 супроводжується виробленням в організмі захисних факторів, інтерферонів, які допомагають нам боротися з цим конкретним вірусом. Тому призначення жарознижуючих препаратів рекомендовано при температурі вище 38, щоб не заважати організму боротися із застудою. Якщо до 4-го дня не почався процес одужання, то лікар при повному огляді може призначити антибіотик. Це означає, що на тлі вірусної інфекції приєдналася бактеріальна, і саме на неї ми будемо впливати антибіотиком, а не на вірус. У будь-якому випадку не варто починати приймати антибіотик самостійно, адже в залежності від захворювання ліки можуть бути різними", - підкреслила педіатр.

Раніше лікар-педіатр Ганна Гнілоскуренко розповіла "Обозревателю", як вилікувати нежить у дитини.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки