Скорочують собі життя: еколог попередив про серйозну небезпеку в зоні АТО

Скорочують собі життя: еколог попередив про серйозну небезпеку в зоні АТО

Військові дії на Донбасі несуть загрозу не тільки життю, але і здоров'ю військовослужбовців і мирного населення. Зазвичай ані ті, ані інші не здогадуються про те, що "скорочують собі життя", просто вдихаючи небезпечне повітря.

Про це в коментарі "Обозревателю" розповів еколог міжнародної організації "Екологія-Право-Людина" Олексій Василюк.

Як наголосив еколог, вибухи снарядів призводять до забруднення і грунту, і повітря. "Зрозуміло, головне - щоб ніхто не був поранений або вбитий осколком від снаряда. Але, думаючи про власну безпеку, люди абсолютно не знають про те, що під час обстрілу небезпечно навіть дихати без захисту для органів дихання", - сказав він.

Відео дня

Читайте: На Донбасі прогримів вибух у житловому будинку: опубліковані фото

Як пояснив еколог, "вибух являє собою хімічний процес, у результаті якого частина небезпечних речовин у твердому стані потрапляє в грунт".

"У результаті одного вибуху снаряду "Град" у грунт потрапляє близько півкілограма сірки, що не прореагувала під час реакції. Це надзвичайно небезпечно". При цьому місцеве населення, не знаючи про небезпеку, "закидають воронку землею і далі щось садять", чим "дуже скорочують собі життя", - попередив Василюк.

У цьому контексті він додав: "Югославія після своєї війни 3 мільйони гектарів землі взагалі вивела з ужитку тільки тому, що на них вибухали снаряди".

Але на війні небезпечна не тільки земля, а й повітря. "Під час обстрілів у повітрі зростає концентрація оксидів сірки та азоту, яка у 5-8 разів перевищує гранично допустимі норми", - розповів еколог.

Щоб мінімізувати небезпечні наслідки бойових дій, еколог пропонує дотримуватися простих правил: "закривати вікна, протирати поверхні вологою ганчіркою і закривати органи дихання вологою хусткою".

"Далеко не скрізь зараз лунають вибухи, але нехай люди збережуть собі життя і здоров'я - і зараз, і на майбутнє", - побажав він.

Як писав "Обозреватель", раніше Олексій Василюк заявив про безпрецедентну вирубку лісів під Києвом.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки