Усе починається з головного болю: симптоми раку мозку

120,0 т.
Усе починається з головного болю: симптоми раку мозку

16 червня стало відомо, що у віці 40 років після тривалої хвороби померла відома російська співачка Жанна Фріске. Зірка мужньо боролася з неоперабельною пухлиною мозку протягом півтора року.

А почалося все зі звичайного головного болю, який почав мучити співачку після народження сина Платона. Жанна пов'язувала мігрені з післяпологовим станом. Але, на жаль, діагноз лікарів був страшним - гліобластома.

Гліобластома - злоякісна і найнебезпечніша астроцитарна (гліальна) пухлина головного мозку. Складається зі слабо диференційованих астроцитів з ділянками судинної проліферації і некрозу. Для цього захворювання також характерно безладне розташування клітин патологічного новоутворення в поєднанні з поліморфізмом їхніх ядер і обширним перифокальним набряком. Зростання гліобластоми стрімке інфільтративне, пухлина проростає в мозкову тканину, при цьому чіткі межі ураженої області не простежуються. Пухлина не метастазує за межі нервової системи. Для захворювання характерний швидкий розвиток клінічної симптоматики.

Відео дня

Найчастіше пухлина виявляється в скроневій і лобовій ділянках, локалізації в стовбурі головного мозку, мозочку і спинному мозку досить рідкісна. Іноді гліобластома мозку розвивається з анапластичних і низькостадійних астроцитом, але в більшості випадків - це первинне ураження.

Гліобластома - найбільш розповсюджена первинна пухлина мозку. Вона становить близько 52% первинних пухлин і до 20% всіх внутрішньочерепних. Незважаючи на це, частота захворювання становить 2-3 випадки на 100 тисяч жителів країн Європи та Північної Америки.

Причини гліобластоми мозку

Пухлина розвивається з гліальних клітин центральної нервової системи, які виконують опорну і розмежувальну функцію для нейронів. На сьогодні точні причини виникнення цього виду гліальної пухлини не встановлені, - пише dolgojit.net. Існувала теорія про шкідливий вплив електромагнітного поля, пов'язаного із роботою мобільних телефонів, але наукового підтвердження вона не отримала. Статистично факторами ризику гліобластоми мозку є:

- Вік, найчастіше хвороба вражає людей у віці 40-60 років;

- Стать, у чоловіків пухлина розвивається частіше, ніж у жінок;

- Наявність пілоцітарної і фібрилярної астроцитоми I і II ступеня. Встановлено, що в 10% випадків глиобластома мозку - вторинна пухлина, яка розвивається з астроцитарної пухлин низького ступеня злоякісності;

- Генетичні порушення, внаслідок деяких захворювань, наприклад, нейрофіброматозу;

- Зовнішні фактори, такі як вплив іонізованого випромінювання і шкідливих хімічних речовин, одне з яких - полівініл-хлорид;

Серед причин захворювання можуть бути також деякі вірусні захворювання, спадкова схильність і передача по кровоносному руслу заражених антитіл в кору головного мозку.

Симптоми гліобластоми

Конкретні симптоми гліобластоми можуть бути різні і залежать від локалізації злоякісного новоутворення. Найбільш розповсюджений симптом гліобластоми - головний біль, що обумовлено підвищенням внутрішньочерепного тиску.

Також захворювання може проявлятися епілептичними припадками, запамороченнями, скаргами пацієнтів на сонливість, порушення зору, відчуття оніміння кінцівок. При цьому часто пухлина досягає великих розмірів до того, як проявляються симптоми гліобластоми.

Іншими симптомами гліобластоми є розлади пам'яті, зміни поведінки та характеру, внаслідок ураження скроневої та лобової частин головного мозку.

Діагностика

Пухлина приймає різні форми і зазвичай на зображенні має неоднорідну структуру. Для побудови зображення використовують МРТ головного мозку з контрастною речовиною, як найбільш інформативний метод діагностики гліобластоми.

Також проводять SPEKT і PET обстеження для диференціальної діагностики астроцитоми IV ступеня від інших видів пухлин.

Через неоднорідність структури новоутворення при одиничній пробі можливе виявлення низької злоякісності, що не відповідає дійсній агресивності пухлини. Тому найнадійніший метод діагностування - стереотаксична біопсія з наступним патологоанатомічним аналізом.

Як повідомляв "Обозреватель", батько Жанни Фріске розповів, що три останніх місяці перед смертю співачка перебувала в комі.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки