Топ-4 "подарунки", що вбивають: які проблеми зі здоров'ям приготувала цивілізація

19,8 т.
Топ-4 'подарунки', що вбивають: які проблеми зі здоров'ям приготувала цивілізація

Кожній епосі були властиві свої, характерні для неї захворювання. У середні століття лютували чума і проказа, Ренесанс "характеризувався" сифілісом, в епоху бароко на передній план виступили висипний тиф і цинга - хвороби простолюду, а також подагра й іпохондрія - недуги аристократів. Для періоду романтизму була характерна сухота (туберкульоз).

XX століття породило неврози і СНІД, а в XXI столітті людські життя забирають епідемії неінфекційних захворювань, так звані "хвороби цивілізації". Але є й інша думка з цього приводу.

Як повідомляє портал Likar.info, цивілізація дала людині не тільки комфорт, але і безліч проблем зі здоров'ям. А все через суперечності з природою, в умовах якої формувалося все живе, в тому числі і людина.

Складено топ-4 "подарунка" цивілізації, що вбивають:

Відео дня

1. Відсутність голоду

В умовах дикої природи голодують всі тварини. У лісових звірів, наприклад, не існує триразового харчування, повноцінних сніданків, обідів і вечерь. Довгий час тварина може відчувати голод, особливо в зимовий час, коли мало джерел живлення.

Десятки і сотні тисяч років тому людина також відчував постійну нестачу їжі. Людський організм формувався в тому числі і під впливом цього чинника. Коли організм відчуває голод, то запускаються процеси аутофагії - самопоїдання. Клітини, не отримуючи харчування ззовні, починають перетравлювати власний перероблений білок, продукти розпаду та інші джерела білків в організмі. Тобто, в першу чергу відбувається перетравлювання продуктів розпаду і токсинів, що насправді корисно для організму.

Відключення такого фактора як голод ставить організм в неадекватні умови. Так виникають збої в роботі певних органів і систем, розвиваються хронічні хвороби. Щоб цього уникнути, потрібно менше їсти і періодично голодувати.

2. Відсутність фізичних навантажень

Коли людина виконує фізичну роботу, то з часом клітини організму починають відчувати брак кисню. По-науковому це називається гіпоксією фізичної нагрузки.Все тварини (зокрема, ссавці) мають адаптаційні механізми до браку кисню. Є вони і в людини, але в умовах, коли ми рухаємося вкрай мало, такі механізми не включаються, що знову ставить організм в неадекватну ситуацію. Через відсутність гіпоксії фізичного навантаження в організмі повільніше працює обмін речовин, людина схильна до набору зайвої ваги, розвитку серцево-судинних захворювань і сахарного діабету.

3. Велика кількість м'ясної їжі

Для підтримки гарного самопочуття людині необхідні ксенобіотики - чужорідні для організму речовини. Вони не містяться в м'ясі, оскільки, наприклад, білок свині, корови чи птахи не є чужорідним для нас, і організм його перетравлює без проблем. Чужорідними для нас є бактерії, гриби і рослини. У рослинах містяться ті самі ксенобіотики, які при попаданні в організм запускають механізми з утилізації чужорідних продуктів.

Таким чином, організм починає позбавлятися не тільки від ксенобіотиків, а й від власних токсичних речовин, які в ньому періодично накопичуються. М'ясна їжа і фаст-фуд не містять ксенобіотиків, тому при їх вживанні в організмі не включаються механізми з утилізації токсичних речовин.

4. Відсутність екстремальних температур

Холодно? Можна тепло одягнутися або включити обігрівач. Жарко? Можна включити кондиціонер. Так організм втрачає "вправність" в адаптації до температурного режиму. Терморегуляція - один з головних фізіологічних механізмів, вироблених у ході еволюції. І якщо періодично не давати організму температурний "струс" як холодом, так і теплом, то він перестає себе почувати в адекватних умовах.

Враховуючи все вищесказане, напрошується висновок. Для того щоб бути здоровим, потрібно менше їсти, періодично голодувати, вживати переважно рослинну їжу і загартовуватися.

Як повідомляв "Обозреватель", на думку голови ротарійського Національного комітету Поліо Плюс в Україні Сергія Завадського, до 2020 року поліомієліт має бути остаточно подолано в усьому світі.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки