МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Безсимптомні хворі на COVID-19 відповідальні за половину нових заражень – учені

29.5т
Читати матеріал російською

Люди, які захворіли на COVID-19 у безсимптомній формі, відповідальні не менш ніж за 50% нових випадків коронавірусу.

Про це свідчать результати дослідження Центру з профілактики та контролю захворювань у США, опублікованого в JAME Network. Учені підкреслили важливість дотримання соціальної дистанції і використання масок.

Спеціалісти провели моделювання, використовуючи дані трьох груп пацієнтів: досимптомні (ті, у кого ознаки хвороби з'явилися не відразу), безсимптомні (у кого симптоми не з'явилися взагалі) і симптомні.

Завданням дослідження було з'ясувати, за скільки передач вірусу буде відповідальна кожна група залежно від часу, коли заразилися її учасники.

У першій моделі припустили, що пік заразності коронавірусу припаде на 5-й день після інфікування, а симптоми не з'являться у 30% хворих. З такими вихідними даними виявилося, що безсимптомні хворі відповідають за 24% нових заражень, ще 35% припадає на частку досимптомних.

В іншій моделі вчені припустили, що період найбільшої заразності спостерігається в період з 3 до 7 дня після інфікування. Вони також варіювали кількість людей без симптомів і з пізнім їхнім проявом. У більшості сценаріїв досимптомні й безсимптомні хворі ставали причиною не менш 50% нових випадків COVID-19.

Навіть у моделі, коли кількість безсимптомних пацієнтів склала 0%, частка досимптомних у нових заражених становила 25%.

Як писав OBOZREVATEL, американські вчені встановили, що 40-45% інфікованих COVID-19 людей можуть переносити хворобу без симптомів. Але вони залишаються заразними.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

Читайте всі новини по темі "Коронавірус" на сайті "OBOZREVATEL".

Місце
0
Коментарі
101
96
Смішно
2
Цікаво
11
Сумно
21
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини