Бубонна чума спалахнула в Монголії та Китаї: що за хвороба і як передається

Бубонну чуму зафіксували в Монголії та Китаї: що за хвороба

В кінці червня в західній Монголії зафіксували два випадки захворювання на бубонну чуму – серед тих, хто захворів, 27-річний чоловік і жінка, вік якої невідомий.

Влада оголосила карантин на невизначений термін. З'ясувалося, що перед госпіталізацією хвора мала контакт із 60 особами і ще з 400 – в непрямому. Також на півночі Китаю в хошуні Урад-Чжунці введено третій рівень епідеміологічної небезпеки через підозри на бубонну чуму в одного з пацієнтів.

Встановлено, що обидва хворі в Монголії їли сире м'ясо тарбагана – місцевого бабака. Ці тварини вважаються головними переносниками чумної бактерії Yersinia Pestis.

Відео дня
Що таке бубонна чума

Відомо, що бубонна чума – це бактеріальне захворювання, яке передається за допомогою бліх, що живуть на диких гризунах. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), ця хвороба може вбити дорослу людину менш ніж за 24 години в разі, якщо вчасно не звернутися по лікарську допомогу.

Найвідоміший спалах бубонної чуми трапився у 14-му столітті і отримав назву "Чорна смерть". Зараз, на щастя, люди мають великий інструментарій для того, щоб не допустити епідемію з багатомільйонною летальністю.

До слова, для Монголії спалах бубонної чуми не новина – у 2019 році від чумного мікроба померли чоловік і дружина, які повечеряли ниркою хворого бабака.

Симптоми бубонної чуми
  • Висока температура

  • Головний біль

  • Слабкість і озноб

  • Збільшення лімфатичних вузлів

  • Важка інтоксикація

  • Геморагічний синдром

  • Геморагічне ураження легенів та лімфатичної системи

Після проникнення в організм збудника чуми він із потоком крові потрапляє в лімфатичні вузли, починається гострий запальний процес, що переходить на інші тканини. На тілі хворого виникають ущільнення, звані бубонами.

Лікування бубонної чуми

Пацієнтів із бубонної чумою лікують тільки в лікарнях. Їм внутрішньом'язово вводять антибіотики. При цьому терапія триває кілька місяців під суворим контролем медиків.

Також через високу заразливість хвороби лікарі та персонал, що зіштовхуються з хворими, носять протичумні костюми. Все, з чим контактує хворий – білизна, одяг, залишки їжі, посуд, предмети догляду та виділення пацієнта – підлягає спеціальній обробці та дезінфекції.

Раніше OBOZREVATEL писав, що у травні 2019 року в Монголії був оголошений карантин через спалах бубонної чуми, від якої загинули двоє людей.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки