"Червона пляма в Європі": Україну порівняли з Африкою і пригрозили спалахом смертельних захворювань

17,6 т.
'Червона пляма в Європі': Україну порівняли з Африкою і пригрозили спалахом смертельних захворювань

Україна чекає спалах краснухи, кору, дифтерії і навіть поліомієліту, якщо громадяни країни продовжать саботувати програму вакцинації.

"Кожен, хто відмовляється від щеплення, наражає на небезпеку свою дитину. Але якщо українці і далі будуть відмовлятися від вакцинації, у нас буде збільшуватися кількість інфекційних хвороб. Серед дітей збільшуватиметься кількість летальних випадків, тому що це не банальні інфекції, а досить серйозні. Будемо червоною плямою в європейському регіоні", - попередив у блозі на OBOZREVATEL голова громадської організації "Інфекційний контроль в Україні" Віктор Ляшко.

Відео дня

За його словами, всі батьки повинні гарантувати своїй дитині безпечне життя.

"Законодавча норма про те, що діти повинні бути вакциновані, прописана в Законі про захист населення від інфекційних хвороб і діє вже понад 20 років в Україні. Раніше вона спокійно використовувалася і у нас взагалі не було проблем, до 2008-го року. Тоді була запланована масова кампанія щодо вакцинації проти кору та краснухи особам до 28-ми років, щоб попередити можливість виникнення спалаху кору в 2012-му. Так Україна готувалася до Євро-2012", - нагадав експерт.

Але летальний випадок, який співпав із проведенням вакцинації, так розкрутив ситуацію, що почався значний спад охоплення щепленнями.

"Цей випадок досить довго розбирали і останній висновок лікарів чітко показав, що вони між собою не пов'язані. Зате вже в 2012 році був великий спалах кору і постраждали 12 тисяч людей. Тому маємо значний рівень захворюваності і зараз у 18-му, коли від кору постраждали більше 30 тисяч дітей", - наголосив Ляшко.

Він нагадує, що значний спад охоплення профілактичними щепленнями негативно впливає на епідеміологічну ситуацію і призводить до поширення забутих інфекцій.

"Це краснуха, кір, дифтерія, які можуть призводити до летального результату. Україна - єдина країна в європейському регіоні в червоній зоні за можливістю поширення поліомієліту. Це теж небезпечна хвороба, яка призводить до летального результату. Це ті інфекції, про які світ починає забувати, а ми через розпалювання настроїв проти, на жаль, залишаємося на рівні африканських країн", - підсумував він.

Ляшко наголошує, що щеплення не тільки захищають дитину від небезпечних хвороб, але і гарантують їм право на безпеку життя.

"Щеплення - це один із заходів громадського здоров'я, який впливає на економіку системи здоров'я, оскільки дозволяє економити витрати як мінімум у 10 разів, які можуть піти на лікування не тільки інфекції, але й ускладнень після неї. Якщо ми прищепимо більше 95-98% населення, то викорінимо інфекційні хвороби взагалі з нашої території", - стверджує фахівець.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні заборонили дітям без щеплень відвідувати садки та школи.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки